Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво е мнението ви за Емотата?

+28
Little.Vampire
Sinner
Façade
Megaphy
Vampire_Love
Liquid Sugar
Blackie.
Enery
Nessie
Naruto's Girl
Bloody Iti-sama
Cocaine`
Shinshoku
.:Лунен ВълК:.
~Black rose~
CriminaL Baby.
~|~Crazy_kid~|~
c0lourblind-
Kreator
Shivers
What's up?
Ricchan ^^
Exorcist
*za®aTan4o - Lee*
narutofox
I'm Just a kid! :(
B1nKaTa
Drama.Queen
32 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Какво е мнението ви за Емотата?

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_lcap27%Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_lcap27%Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_lcap8%Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_lcap15%Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_lcap4%Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_lcap13%Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_lcap6%Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 I_vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Общо гласове : 52
 
 

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Sinner Пет 15 Май 2009, 19:11

Допадат ми само дрешките..
Sinner
Sinner
Модератор

Female
Age : 29
Reputation : 0
Брой мнения : 1676
Дата на регистрация : 14.05.2009

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Little.Vampire Нед 17 Май 2009, 19:34

Поначало нямам нищо против емотата като "обществена група". За мен те са свръхчувствителни хора, които не получават достатъчно внимание, не са обичани или си имат собствени причини да се самонараняват. Не че тръгвам да ги защитавам със зъби и нокти, но не мисля, че има причини да са намразени са стила си или начина си на живот....
Да съм честна.... и аз съм правила емовски истории.....
Little.Vampire
Little.Vampire
Модератор

Female
Age : 29
Location : Unknown
Job/hobbies : Goth & Vampires
Humor : Може ли да вечерям с теб?
Reputation : 11
Брой мнения : 2313
Дата на регистрация : 07.11.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Enery Пон 23 Ное 2009, 08:45

Емота няма! Съществуват само позьорчета. ;D Азе па познавам много хора, които са посягали на живота си в някаакъв етап от съществуването си, ама не са емо. Не са нек'ви депресирани фешанчета. Тъ, чак азе съм си посягала, ама не ми пречи да не съм емо ;о Па и "емотата" нали все си "крият" белезите и когато некой им ги види се свиват да се гърчат.. кой ти прави така, уе? ;D Някой ако ме запознае с истинско емо ш' го призная.. шааанс.
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Koufuku ;3 Пон 23 Ное 2009, 13:34

Да, всъщност, емотата са едни тъпи фешъни.Аз гласувах отдавна и не помня с какво, но не съм на страната на емотата - как може да се "режат"?Тва е откачено, а и + тва живота е един, нали?Има както и разочарования, така и радости.Просто не мога да ги рабера защо се режат ...

Сега, кажете ми тва на снимката не е ли фешън? Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 869273 Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 869273
А се води "ЕМО" ... Пффф Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 249819

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Gn45zug3o
Koufuku ;3
Koufuku ;3
Зарибен

Female
Age : 26
Location : Стара Загора
Job/hobbies : Eating cookies and listening to music. ^^
Humor : Aaaawwwww yyyyyeaaaaaaaa !
Reputation : 1
Брой мнения : 2056
Дата на регистрация : 27.05.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Enery Пон 23 Ное 2009, 19:33

как може да се "режат"?

Това не е предпоставка, скъпа. Ти знаеш ли аз колко белези имам? Мога да ти изброя поне 11 и само 7 са по ръцете ми. Изобщо не е предпоставка, затова не ми говори глупости, за да не ти изброя още колко имам по врата, бедрата и корема. Това, че са го сложили за "мото" на "емотата" нищо не значи. Имаш ли си на идея колко хора се режат на ден, и то не защото искат да са "емота" или да се правят на интересни, а защото е начин за измъкване от психическата болка. Да, много хора крият белезите си, но аз смятам, че те са това, което ми помага да осъзная грешките си и всеки път, когато погледна някой белег се сещам какво не трябва да правя и какво не трябва да говоря, за да не си патя отново.. Вярно, хората ме гледат странно, но интересува ли ме? Не. Да, не ме интересува, защото един вид това е символично за мен и ако за пореден път се окажа психически нестабилна и наранена бих се нарязала, за да знам, за да помня, за да продължа...
+ тва живота е един, нали?

И?Това не значи, че един човек не може да затъпява болката си по един или друг начин. В момента просто проявяваш тесногръдие. За едни не е начин, за други е мотив, а за трети е символика, точно както при мен. Затова не смятам, че трябва да намесваш рязането. Пък отделно. Ти намерила ли си смисъл да живееш? Смисъл: раждаш се - живееш - умираш. И? Нищо.. Затова не ми говори глупости.
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Ricchan ^^ Пон 23 Ное 2009, 21:07

Nah, Лорче, тука няма да се разберем.
Не ти знам твоите странни причини за рязане, но специално "рязането" защото светът ни е крив и е срещу нас - естествено, че не го одобрявам! Няма да тръгна да смилам от бой някое дете, което го направи, но ще му влея малко акъл в главата. Ако имаше повече хора като мен, а не непукисти, които да си кажат "Ми да се режат бе, тяхна си работа", или пък псевдозащитници като теб с това "Те си знаят, не можеш да има кажеш, че животът им не съква", сега позьорчетата нямаше да имат кво да позират. Щото за да позираш нещо, то трябва да съществува... сеш' се?
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Enery Вто 24 Ное 2009, 07:48

Ай, явно на мен нещо не ми е наред, за да се изпокарам с един тон народ, ама еби го. Няма да ти отговоря, защото така или иначе няма да ме разбереш, така че точка!
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  pUnK gIrL [Love] Вто 24 Ное 2009, 11:17

не можете да тръврдите че в България на "истински" емота, освен ако не сте разговаряли с цялото й население.
а, че има фешъни дет се обличат подобно на емо стила но с токчета и не знам си какво още и си пускат чалгата от телефона - ооо, да.има.
всеки човек с времето се променя, преминава през различни периоди - ту трудни ту тъжни и т.н.
аз самата като се погледна преди две години бях онова момиче, което се запознаваше с всички, смееше се, крещеше срещу закона, заяждаше се с даскали и беше пълна с енергия и аргументи. слушах си надъхващия си пънк и пет пари не давах...
тогава се случи гадост - преодолях я, вече не бях същата
случи се още една - опитах се, но преди да се се оправя се случи нещо по-голямо и тежко
срутих се. последваха още и още
е? някой ще ме обвинява ли?
нося кецове, е?
живея и продължавам, нали?
мразя хора които съдят под едно цяло, без да познават.
и не косата ми не е изправеня филирана, нито пък е в безборй цветове.
но факта че не се боря така както преди - живота е труден и жесток към някои повече, към други по-малко
pUnK gIrL [Love]
pUnK gIrL [Love]

Female
Age : 31
Reputation : 1
Брой мнения : 70
Дата на регистрация : 08.09.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  LiДо4o_O Вто 24 Ное 2009, 14:14

Еми, аз да ти кажа, че абсолютно всеки е преминал през труден период и е имал тежки моменти, колкото и да не ти се вярва. Но това не означава, че трябва да се саднеш, да се свиеш в ъгъла и да проклинаш ужасния си живот и Господ, че те е създал. Еми ето ви нещо ново - животът не е китка за мирисане, но това не означава, че си няма своите очарования. И, колкото и да е странно, най-веселите хора са тези, които са страдали най-много, но все пак са разбрали, че си струва да живееш. А ако ви е толкова зле на тоя свят - ами човекът е създал различни сечива, че чак и въже - резнете си венките, ако ви стиска, а ако не - не хленчете как точно на вас се е паднала тази ужасна съдба..

А за емотата - те са решили, че са най-изстрадалите, че няма по-големи мъченици от тях и, че никой не ги разбира, тъй като те не разговарят с никой - и последиците от това са тяхната депресия и мисленето, че ако си срежат веничката с бръснарско ножче ще си проличи колко страдат..
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 30
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  pUnK gIrL [Love] Вто 24 Ное 2009, 14:49

LiДо4o_O написа:Еми, аз да ти кажа, че абсолютно всеки е преминал през труден период и е имал тежки моменти, колкото и да не ти се вярва. Но това не означава, че трябва да се саднеш, да се свиеш в ъгъла и да проклинаш ужасния си живот и Господ, че те е създал. Еми ето ви нещо ново - животът не е китка за мирисане, но това не означава, че си няма своите очарования. И, колкото и да е странно, най-веселите хора са тези, които са страдали най-много, но все пак са разбрали, че си струва да живееш. А ако ви е толкова зле на тоя свят - ами човекът е създал различни сечива, че чак и въже - резнете си венките, ако ви стиска, а ако не - не хленчете как точно на вас се е паднала тази ужасна съдба..

А за емотата - те са решили, че са най-изстрадалите, че няма по-големи мъченици от тях и, че никой не ги разбира, тъй като те не разговарят с никой - и последиците от това са тяхната депресия и мисленето, че ако си срежат веничката с бръснарско ножче ще си проличи колко страдат..

не съм казвала че само някои преминават през трудности, говорех общо
нито че си проклинам живота, нито съм се свила в ъгъла
не съм казвала че няма "очарования"
нито че не искам да живея
не можеш да говориш общо по този начин, не е "всички" защото има изключения
пълни глупости относно това със вените - същата разбота е да кажеш "напий се, ако ти стиска" или "напуши се ако ти стиска"
ти сам/а каза че не са били говорили, няма логика това с хленченето.
единственото с което се съгласявам че живота не е китка за мирасане и че си има хубави неща, но не хубавите неща сме седнали да обсъждаме нали?
pUnK gIrL [Love]
pUnK gIrL [Love]

Female
Age : 31
Reputation : 1
Брой мнения : 70
Дата на регистрация : 08.09.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Elune Be Praised* Вто 24 Ное 2009, 15:17

Емотата.. Позьорчетата няма да ги коментирам, за тях се изсипаха доста приказки така, че ситуацията е ясна там. Колкото до "истинските" за тях мога да кажа, че са хора със слаба воля, да не кажа никаква. Вместо стотиците начини да покажат колко им е скапан живота, може просто да се стегнат и да си решат проблемите, защото вариант "искам, ама не мога" не съществува. Вярвам, че за всеки един от тях си има начин да се отърси от "депресията" стига да иска. Друг е момента вече, че дори и при истинските представители на тази култура позьорщината е на лице. Просто трябва да се сетят, че всеки проблем има решение стига да го търсиш, вместо да седиш по цял ден и да ревеш, за това колко ти е жалък живота, еми като нямаш волята да си го промениш, очакваш някой да го направи вместо теб ли? Има някои неща, които никой не може да свърши вместо теб, точно тука се намесва тая прословута воля или вътрешна сила(избирайте си хД ) която помага на всеки човек, дори и в най-тежките моменти. Таа като цяло да обобщя(и да се повторя или потретя) липсата на воля и желание за разрешаването на проблемие причината това въобще да съществува. ^^
Elune Be Praised*
Elune Be Praised*
Терорист

Male
Age : 32
Location : I am everywhere. Yes that's right even in your head.
Job/hobbies : Баскетбол, Анимета, Фитнес, Музика, Психотерапия О.о
Humor : Копче! о.О
Reputation : 1
Брой мнения : 1213
Дата на регистрация : 10.11.2008

http://and1.com/

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Koufuku ;3 Вто 24 Ное 2009, 16:30

Радо каза всичко.Това е най-изчерпателния отговор! Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 869273
Ъм, Лори, едно е мазохист, друго е ЕМО.Предполагам, че мазохистите не си нанасят чак толкова много болка, докато ЕМО-тата се режат, защото ... "Ох, скапан живот, искам да умра!"; "Никой не ме разбира, затова по-добре да умра!";"Всичко е една трудност, с която не мога да се справя" ... или просто искат да се направят на интересни или да привлекат внимание.
Koufuku ;3
Koufuku ;3
Зарибен

Female
Age : 26
Location : Стара Загора
Job/hobbies : Eating cookies and listening to music. ^^
Humor : Aaaawwwww yyyyyeaaaaaaaa !
Reputation : 1
Брой мнения : 2056
Дата на регистрация : 27.05.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Façade Вто 24 Ное 2009, 16:33

Е, тука бъркаш. icon_lol Емотата смао се драскат, колкото да има белег известно време. Мазохистите са хората, които го правят за удоволствие => колкото повече болка, толкова по-добре.

А емотата.. безразлични са ми.
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Ricchan ^^ Вто 24 Ное 2009, 17:27

Евалата на Лид и Радо. И мога да кажа, че и аз съм преживяла може би всякакъв вид лайна /без любоФФФ, квато е причината между другото да се режат 85% от емотата/, но с воля всичко се постига. Нормално е да се депреснеш, да поплачеш, защо не и цял ден даже... Но после трябва да продължиш напред и най-важното, ако сам не можеш, то поне да се надяваш, че някой ще ти подаде ръка и ще те убеди колко си бъркал като си мислел да се режеш.

Така че, мнението ми с две думи - заблудени депресантчета, на които трябва да им се даде урок. А всичко това с дрехи, музика, прически - мисля, че само комерсиализира емовщината и донякъде се присмива с нея, а аз не намирам нищо смешно. То си е за рев колко заблудени има под слънцето и колко хора умират всеки ден, защото никой не се е сетил да им помогне или те самите не са си го поставили за цел.

И, колкото и да е странно, най-веселите хора са тези, които са страдали най-много, но все пак са разбрали, че си струва да живееш.
Това много ми хареса love Смятам, че е абсолютно вярно ^_^
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Enery Вто 24 Ное 2009, 18:02

Поствам от името на Зи

Какво the fuk, става тук, бе?! Всички ли сте се изпокарали? И то във всяка тема..
Нека кажа, че емота на сегашния етап от живота НЯМА, просто защото емото е възникнало мнооооооооого отдавна като течение в музиката. Хлапетата са се нарекли емота не защото са емоционални в отрицателния смисъл на думата и това явно хората не могат да го разберат. Милиони, не, милиарди пъти съм казвала, че палитрата от емоции не е само негативна, защо непременно "емоционален" трябва да означава самосъжаляващ се индивид? Режещ се? Външния вид пък е само начин да изразиш себе си. Да покажеш, че си привърженик на такъв тип музика. Нима всеки стил музика няма подобни наложили се стереотипи?
Ако трябва да разглеждаме емото като музикален жанр, нека кажа, че няма само депресарски песни. Убедена съм, че не сте чули дори 1/3 емокор банди, които аз съм изслушала за 3 години, не, не сте изчели толкова текстове на емокор банди, колкото аз съм изчела и ако желаете - мога да ви го докажа.
Чудя се защо намесвате личните драми, кой колко е изстрадал, etc? Емото е състояние на духа, чувстваш се така не защото си депресиран. Да, прави сте, че има само позьори. Не сте говорили с човек, който слуша такава музика и има такава нагласа към света от години. Ще останете разочаровани. Не ме карайте да ви доведа мацката, за да си поговорите за емоциите (:

P.S> Абе, маа му стара, кой, аджеба, успя ОТНОВО да намеси сийновете в тая тема? Не можете ли просто да разберете, че сийна няма нищо с емото, като се започне от накичените като коледни елхи мацета, минаваме през музиката (не, сийновете не слушат емоционални бандички), а завършваме с начина, по който гледат на всичко наоколо. Фешънки са, да. Точно в щатите (и не само) това са прототипи на нашите фешънки - изрусени, изсребрени, анорексични хлапета, които се натискат по тоалетни, etc с хора, които дори не познават. И между другото - всичко е изкопирано. Всеки един стил, независимо дали става въпрос за мода или музика, съдържа в себе си елементи от други такива. А това, че стадото, наречено българи, са с такава негативна нагласа към различното, не, не е мой проблем. Мерси на Ло, че пусна от мое име (:



Отедлно искам да попитам защо смятате, че рязането заддъъъъължително е свързано - или с мазохизъм, или с емовщина? Вбесявате ме, честно. Не разбирам защо не можете да приемете, че някои хора по един или друг начин се справят с проблемите си? Например - наркоманите, ама вие какво си мислите, че всичките го правят, защото е "супер яко" ? Едва ли.. повечето са започнали, заради проблемите си, ама вие - НЕЕЕ! Не знам как да ви го набие в главата, че за някои и в случая за мен е супер символично и винаги ми помага в трудни моменти. Може да не ви се вярва, но е така. Изобщо не ми намесвайте волята за живеене, след като споменах, че говоря за рязането като начин да продължи човек напред. Ай, да си имаме уважението. Всеки с мотивите си.
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Ricchan ^^ Вто 24 Ное 2009, 18:49

Ами ние сме тъпи индивиди и сега говорихме специално за емотата, които се самосъжаляват, режат, бесят, или каквото там правят. Нищо обидно не съм писала за т.нар. "емовска" музика - наппротив, мн си я харесвам, и точно депресарските текстове мн ги обичам, и не защото се самосъжалявам над тях, както ограничените хора си мислят и слдователно плюят тази музика, а защото ми напомня за даден етап от живота. А само когато помниш, ще имаш желанието и хъса да продължиш.

Лора, ми аз пък когато ме избият лимките и много се депресна /брой го веднъж-дваж годишно/ отивам до стената и си блъскам главата. Доста помага всъщност. Пак казвам, не ти се меся, защото не мога да разбера точно мотивите ти. Ама и нищо специално на теб не съм ти казала. Освен да внимаваш, защото си си ми ценна и не ща по погрешка да си направиш нещо, въпреки че не го искаш.
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  LiДо4o_O Сря 25 Ное 2009, 12:18

Първо, Зи, ние не се караме, а спорим. Не че ще постигнем някакъв консенсус де..
Второ, тук не става дума за музиката на емотата, нито каква е тя и какви са текстовете й. Тук става въпрос какво е мнението ни за емотата и няколко подтемички, като - дали трябва да се депресираме и защо някои се режат...
И аз, естествено съм против рязането. И, да, повечето хора не могат да схванат как така на някой ще му мине през ума да вземе да си реже вените, защото го е хванала временна депресия по миналото, по несправедливото настояще или по някоя любов.. Айде, моля ви се. На никой не са му минали проблемите защото се е надупчил с някое старо желязо или отпадъци от стъклото. Това е нещо като внушение - точно както плацебото, точно както когато всеки си мисли, че е болен от грип, когато по новините обявят грипна епидемия.
Да, наркоманите също започват да се боцкат, защото имат проблеми, но това не означава, че решението е да си продаваш кръвта за да вземеш пари да си купиш дрога, която те скапва.
Никой тук не може да ме убеди, че да гледа как кръвта му изтича от вените, докато раната му се инфектира и го боли ужасно, е успокоително за него, ама никой..
За емотата - каквито и да са били първоначално сега представата за тях е доста изкривена и хората които са се самоопределили като `емо` са с топирани коси, с чорапи на ръцете /забравих как се казва/, с дрехи най-вече в розово, с огромно количество грим и момче, което обичат, но то ги пренебрегва, с телефон пълен с кючеци и смятат, че цялата мъка на Земята, ба, във Вселената се е изсипала върху главите им..
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 30
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  c0lourblind- Сря 25 Ное 2009, 17:18

Точно това исках да ви кажа - че в момента не говорите за никакви емота, говорите за пълна позьорщина и такова пречупване на суб културата просто е плачевно. Днешните "емоционални" са взаимствали по-скоро от това, което виждат в нета без реално да знаят що е т'ва сийн, например. Чули са там някъде-си за емо, пишат в гугъл, излизат снимки на оная кучка Бейбифейс и хайде, всички започват да се правят на клоуни. Да, точно на клоуни приличат, това не е емо. Т'ва е гавра.. Поне аз така го виждам.
А, още нещо - не само емотата се режат. Това е болест, говорили сме си миналата година. Ако искаш потърси в нета, говори с някой, който е наясно. Не можем да те убедим, да, по тая логика не можем да те убедим, че шизофрениците виждат несъществуващи неща? Факт е и все повече тийнове и млади хора, които имат някакви реални проблеми - дали в обществото или в семейството, без значение, но ги имат и прибягват към рязане, самоубийства, наркотици, etc, etc..
Други пък целят привличане на внимание, знам ли.. Наистина не мога да си обясня какво си мислят хлапетата докато се режат, но определено някои от тях го правят, защото е модерно. И точно заради такива просташки изпълнения суб културата е замряла, а някогашните емота ги е срам да се покажат навън. Днешното общество е абсолютната форма на стадо - ловъри и хейтъри. А да не говорим, че има такива, които пускат перчеми, боядисват се в ярки цветове, регват се в пулса с ник ЕмУуУУ кИдДд, а в същото време обесняват на всичко живо колко са им противни емотата. (: Но.. всичко минава и в крайна сметка си проличава кой как възприема стила. Кофти е, че хората са настроени с лошо, което.. е грешно.
бтв случи ми се преди 2 години някой да ми покаже белег и аз се потресох. Не от това, че се е накълцал, а просто от причината, която ми даде.
Има си хора и хора. Не можете да окачестявате всички емоционални като изпаднали индивиди, без воля, самосъжаляващи се, самообвиняващи се etc.


Последната промяна е направена от c0lourblind- на Пет 23 Сеп 2011, 14:08; мнението е било променяно общо 1 път
c0lourblind-
c0lourblind-
Администратор

Age : 30
Groups I'm in : Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 8873675920a788425f138d487e548a78
Location : Gallifrey
Job/hobbies : nerd
Humor : аpathetic
Reputation : 22
Брой мнения : 2293
Дата на регистрация : 01.05.2008

http://www.pottermore.com/

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Elune Be Praised* Сря 25 Ное 2009, 17:57

Не искам да навлизам в спор и не съм сигурен дали това не е спам, ама не случайно заградих в поста си думата "истинските" с кавички, точно поради масата причини, които ти изписа в горния пост. Така де днешното емо е далеч от зародиша на тази култура, което разбира се не променя мнението ми да не я подкрепям ^^
Elune Be Praised*
Elune Be Praised*
Терорист

Male
Age : 32
Location : I am everywhere. Yes that's right even in your head.
Job/hobbies : Баскетбол, Анимета, Фитнес, Музика, Психотерапия О.о
Humor : Копче! о.О
Reputation : 1
Брой мнения : 1213
Дата на регистрация : 10.11.2008

http://and1.com/

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Enery Сря 25 Ное 2009, 22:23

И аз, естествено съм против рязането. И, да, повечето хора не могат да схванат как така на някой ще му мине през ума да вземе да си реже вените, защото го е хванала временна депресия по миналото, по несправедливото настояще или по някоя любов.. Айде, моля ви се. На никой не са му минали проблемите защото се е надупчил с някое старо желязо или отпадъци от стъклото. Това е нещо като внушение - точно както плацебото, точно както когато всеки си мисли, че е болен от грип, когато по новините обявят грипна епидемия.
Да, наркоманите също започват да се боцкат, защото имат проблеми, но това не означава, че решението е да си продаваш кръвта за да вземеш пари да си купиш дрога, която те скапва.
Никой тук не може да ме убеди, че да гледа как кръвта му изтича от вените, докато раната му се инфектира и го боли ужасно, е успокоително за него, ама никой..

Това, че ти не го приемаш и не разбираш не е причина да се правиш на интересна и да обясняваш някакви небивалици. Все едно на никой не му е минавало през ума да убие някой или да се гръмне, защото нещо не се получава. Да, и ти си си го помисляла, в което не се съмнявам, така че престани да говориш небивалици. Не можеш да отречеш, че си го мислила, нали? Как така повечето хора, бе, жена? Това, че ти и още може би 1 на 1000 индивида мислите така, не значи, че е така. Това, че не са му минали проблеми не значи, че не му е олекнало, по дяволите. От къде ги вадиш тия нескопосани доводи. Ай, питай ме мен, например. Нищо не е минало, но съм осъзнала, че мога да продължа и да ти кажа много по-лесно ми е когато се сещам за белезите, когато ги виждам и ми напомнят за тези неща. Както са казали " физическата болка притъпява психическата " не знам защо, но наистина я притъпява. Като се вбесиш все едно не удряш нещо или поне не свиваш ръце в юмруци, което си е един вид физическа болка, защото ти го свиваш със злоба.
Наркоманите са по - слабия вариянт. Те се опитват да затъпят болката от всички страни, без значение, че има и по - лесни начини. Докато другите се режат, за да я затъпят без да се опитват да я забравят и въобще да я заличат изцяло. Режат се - болката ги връща в реалността, но имат силите да продължат. Ти си мислиш, че на никой, освен на ненормалните, като мен, не им минава мисълта да се режат. Глупости! Тази мисъл не протича при ограничените хора, като теб. (: Болката е помощно средство, защото когато човек е бесен, когато е супер отчаян, изцеден от живота, той не мисли трезво, а физическата болка, без значение голяма или малка, лесно може да върне човек в нормалното му състояние.
Да, успокоително е да гледаш как тече кръвта и зверската болка обхваща цялата ти ръка, успокоително е, защото се осъзнаваш, защото започваш да мислиш трезво, по - лесно да премисляш нещата, а в същото време да изкараш всичкия си гняв в тази зверска болка. Успокояващо е... Не можеш да твърдиш, че не е, след като не си пробвала. Когато разбереш какво и наистина не ти хареса.. е, тогава ще спорим. (:

И ако обичаш, престани да се заяждаш постоянно със Зи. Че ти като видиш нейно мнение се чудеш за кое да се хванеш. Ай, вземи се малко в ръце. Ти какво си? Животно? Не си толкова велика, че постоянно да намираш кусури в това, което казва.

Относно темата. Както вече казах - ИСТИНСКИ ЕМО-та няма!. Пък дори и да има, както каза Зи - те вече са се покрили. Та, кой би искал да се покаже, след като стила му, мисленето му и целия му свят са били изкривени от деца-идиотчета? И защо, ама защо винаги рязането и "емовщината", която впрочем не съществува, а ако я има е някой, който е, или наистина наранен, или позьор, ама позьорите вече не ги броя, защото минават към другата част от това, което ще кажа. Музиката не е нещо по - особено, просто е взаимствала от няколко стила и е с по - емоционални текстове. Първоначално розовото изобщо не е влизало в гамата от цветове, които са използвани от ЕМО-тата. До колкото знам са били черното и червеното, което си е универсално при пънка, така че не можеш да ми кажеш, че ЕМО-тата са:

топирани коси, с чорапи на ръцете /забравих как се казва/, с дрехи най-вече в розово, с огромно количество грим и момче, което обичат, но то ги пренебрегва, с телефон пълен с кючеци и смятат, че цялата мъка на Земята, ба, във Вселената се е изсипала върху главите им..
това просто е позор да го наречеш ЕМО!

На всичкото и отгоре тези момиченца и момченца са или позьорчета, което е най-вече, или просто сийнове, които пък не слушат чалга, но няма значение. Та, тези сладки дечица изобщо не са комплексирани, депрресирани, мразещи живота си същества, затова не ми говори глупости. А момченцата в розовко няма да ги коментирам, че ще взема да си изповръщам червата. Били метросексуални! Абе, прости чалгари са си, няма какво да се лъжем. ;)
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  LiДо4o_O Чет 26 Ное 2009, 12:19

Пък аз да ти кажа, че това, че ти си мислиш, че да се режеш е нормално не означава, че всички смятат, че е нормално. Нали не разбирахме какво е да се режеш и защо се режеш, как така изведнъж всички са си го помисляли и знаят какво е?
И, да, никога не ми е минавало през ума да се самоубия, ама никога. Щом за теб е нормално, ми хубаво. Но да те питам защо повече от 2/3 от опитващите да самоубият са тийнейджъри? Защото просто преминават през такъв период - депресия, отчаяние и т.н. Да, от твоите обяснения стана ясно, че като се ядосаш се самонараняваш. Не, като ти падне пердето будаш, риташ и чупиш, и може и една драскотинка да нямаш.
Еми да, аз съм най-ограничения човек и не разбирам насладата от това да си режеш вените, извини ме. Не може да казвате, че щом някой не приема някоя извратеност или нещо неестествено като наченки на самоубийство и мазохизъм да е ограничен. И да, неестествено е, защото при човека, а и при всички животни има това нещо наречено `самосъхранение` и при нормалните мозъци, просто няма как да си позволиш да направиш нещо такова, защото това не е като скачането от сграда - затваряш си очите и правиш една крачка. Виж, мога да приема, че при тийнейджърите се получава така от хормоните и т.н., защото не може толкова много хора да са луди..
Да, точно така, когато кръвта ти изтича през вените и има аномалия в тялото ти мислиш най-трезво, точно така, ти пък даваш още по-добри доводи от мен.
ОМГ о.О, недей се меси там където не ти е работа. Въобще не съм се заяждала със Зи. Когато, преди да й видя поста, дойде на училище и ме попита какво сте се изпокарали пак аз й отговорих, че само спорим. Е, явно вече не е така. Със Зи се разбире чудесно засега, така че недей много да я защитаваш, убедена съм, че тя сама може да го направи.
Никога не съм казала, че съм велика, вадиш си някакви тъпи изводи. Това, че споря, когато не съм съгласна с някой и, че не се предавам, е, това се нарича инат.

Пък за емотата, ако не си видяла, казах, че дефиницията за емо просто вече не е същата и описах това, което изниква в съзнанието на обикновения човек, когато го пита какво значи ЕМО. Да, позор е да го нарека емо, но тези, които се правят на емота в днешно време приличат точно на това. Така че следващия път когато мислиш, че говоря глупости провери какво съм написала първо.
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 30
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Какво е мнението ви за Емотата? - Page 3 Empty Re: Какво е мнението ви за Емотата?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите