Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво е България за теб?

+6
Enery
Nessie
CriminaL Baby.
LiДо4o_O
Façade
Ricchan ^^
10 posters

Go down

Какво е България за теб? Empty Какво е България за теб?

Писане  Ricchan ^^ Чет 19 Ное 2009, 22:42

Е? Просто държавата, в която си се родил и чакаш да пораснеш, за да се махнеш? Твоята майка родина, която е колкото жестока, толкова и любвеобвилна към теб? Патриот ли си? Какво въобще разбираш под това? Когато чуеш, че еди-кой-си спортист е взел злато еди-къде-си, чувстваш ли нещо? Когато чуеш стойностна българска песен какво чувстваш? Пренебрегваш ли всичко българско? Игнорираш ли българското кино и култура? Когато видиш някой красив български пейзаж докато гледаш през стъклото на транспортното средство, чувстваш ли нещо?

Аз имам една философия. Обичай родината, мрази държавата. Давам мило и драго за това местенце. Какво да направя като си го обичам >.< Супер ме цака, но си е моята родина. Спортисти, музиканти, актьори - възхищавам се на всичките им успехи и се радвам като циганин на джанка, когато някой чужденец каже блага дума за България. Следователно когато я оплюе ме избива на ярост... Когато слушам в час по история за постиженията на нашите велики ханове и царе, чувство на горделивост ме изпълва, знаейки колко хубава история имаме... Също, когато се сетя за турците, които сложиха край на всичко, и заради които сега сме на това дередже и сякаш си бъркам не знам си къде. Боли ме, че сега се кланяме на турски сериали, купуваме си турски стоки с безвкусни фунтифлюшки, предпочитаме да отидем в Турция, а не в България за абитуриентската си екскурзия... Е, без мен. Наречете ме псевдопатриот, но в тази държава няма и да стъпя. Общо взето всичко мило давам за родината...

Управниците ни са ужасни и няма да го отричам... Не ни предлагат достойни условия за живот. И все пак, нямам никакво намерение да я напускам, поне не и ако не съм принудена.

Ще допълвам в последствие, ако се наложи :)
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  Façade Пет 20 Ное 2009, 12:16

Не съм патриот и като цяло мразя България. Това, че съм се родила тук не означава нищо за мен. Първата възможност, която ми с еотдаде и бих се махнала от тук. Няма и да се сетя повече за това място icon_lol
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  LiДо4o_O Пет 20 Ное 2009, 12:45

Ми, аз пък съм горда, че съм българка, не французойка, германка, да не говорим за американка. България е една от държавите с най-древна история, с най-умни хора, участвали във всеки един аспект на еволюцията на човека и напредването на технологиите, да не говорим, че е място с невероятни пейзажи. България няма нито една изгубена битка, война - да, но битка - никога.
Да не говорим за хората, които се раждат тук. Средното IQ на едно българско дете е 2 пъти по-голямо от това на американското. И ако правителството правеше повече за развитието на спорта щяхме да сме едни от първите във всички спортове - волейбол, плуване, баскетбол, а даже и футбол.
Друго, българите и българките са едни от най-красивите хора не в Европа, а в света.
Лошото е, че управниците ни не струват - по-подкупни хора от тях има само в циганската ма'ала..

Не мога да си представя да съм родена в някоя друга държава, а и не искам. Гордея се, че българи са постигнали толкова много, но не мога да не спомена, че когато чуя за нещо такова много се радвам, но имам някакво чувство наа... нека да го кажем ревност icon_lol . Аз съм амбициозен човек и искам и аз да постигна нещо в живота и да стана някоя. Но това също си ми е чисто българска черта..
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 30
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  CriminaL Baby. Пет 20 Ное 2009, 13:08

Всичко друго, но не и патриот съм. При първа възможност ще се разкарам от България и няма и да помисля да се върна.
Хич не ме грее какво са правили хановете, царете и т.н. Важното е сега какво се случва, а не какво се е случвало преди 5-6 века.
Ш*баното управление ме накара да намразя България тотално и въобще да не ми пука за придодата, историята и т.н.
CriminaL Baby.
CriminaL Baby.
Ретард

Female
Age : 27
Reputation : 66
Брой мнения : 3397
Дата на регистрация : 14.04.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  Nessie Пет 20 Ное 2009, 21:03

Аз въобще, ама въобще не съм патриот! Веднага щом мога се изпарявам от тука! Вярно е, че историята ни е велика, гордея се с това и със спортистите (не и певците, изглагация сме там), и със постиженията и т.н, но нищо повече от проста обикновена гордост или по-скоро радост, последвана от мислите "Ееее, най-сетне и тая държава да направи нещо!". Дам, значи не е точно гордост. Пфу, ауе тъпо ми е тука и тва е. И държавата сега е... пълен ужас, нямам думи. Като родина може да се каже, че я обичам и то е по-скоро от задължение някак си, а като държава съм на границата на омразата...
Nessie
Nessie
Терорист

Female
Age : 104
Humor : xDDD
Reputation : 0
Брой мнения : 568
Дата на регистрация : 13.10.2008

http://spam-heaven.forumotion.com/

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  Enery Пет 20 Ное 2009, 21:16

Ако кажа, че не ме интересува едва ли някой ще ми повярва, затова ще пробвам да кажа нещо не толкова простичко.
Та, не съм патриот, но в същото време съм. Защо ли? Да, и аз се питам. Стигнах до едничък извод, обаче.. До някаква странна степен съм горда с родината и т.н., както се изказаха всички ест., но по някаква причина не мога да го спра това нещо, то си напира в мен, защото, знам ли, има нещо в тая държава, което е като магнит за меланхолиците ;)
Пък от друга страна я мразя таз държавка, и то не защото политиците я провалиха, а защото народа е толкова прост и ограничен, че не знам как оцеляваме..
Та, така. (:
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  Ricchan ^^ Съб 21 Ное 2009, 14:00

(не и певците, изглагация сме там),

Нъъ? Че чалгата кой я брои, колко хубави песни още от времето на Сигнал и Щурците имаме... Отделно 90-те с БТР и Д2 /с Дичо/, а сега от новите - Графа примерно, чиито текстове са изключително смислени и много по-добри от "I'll take you to the candy shop" и таквиз хД

Аз съм се родила българка и българка ще си остана, не си се представям в някаква европейска държава, с чистите й улици и всичко. Аз самата съм създадена да живея в обор и тук ми е мястото icon_lol Това "Хич не ща и да се връщам" доста ме боли като го чета, ама какво да направя. СЪвсем да се отречеш от родината си според мен е доста низша постъпка, но вие си преценявате...
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  Koufuku ;3 Съб 21 Ное 2009, 15:20

България е моята родина.Политиката ... просто я няма, но аз няма да напусна родината си.Както казва Стани, наистина е доста глупава постъпка за напускането на България.Когато бях малка, исках да я напусна, но сега не искам.Тогава не обмислях нещата и не осъзнавах колко красива природа има България и колко ханове, царе и т.н. са умирали с достойнство, защото са се борели за България.
Koufuku ;3
Koufuku ;3
Зарибен

Female
Age : 26
Location : Стара Загора
Job/hobbies : Eating cookies and listening to music. ^^
Humor : Aaaawwwww yyyyyeaaaaaaaa !
Reputation : 1
Брой мнения : 2056
Дата на регистрация : 27.05.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  pUnK gIrL [Love] Вто 24 Ное 2009, 10:56

Преди време отидох в Рила ей така. Просто исках малко да се махна от градът. Беше ми адски гот в непипаната от човека гора и езерата с бистра струдена вода, която бабите твърдят че прочиствала душата. Да не пропускаме и чистия въздух. Като се върнах направо бях друг човек.
Наскоро запалих приятелите да отидем там , на това също място с примамливата идея за "вълшебните" гъби. По пътя им разказвах какъв кеф е и колко чисто.
И като отидохме, какво?

Половината гора изсечена с оформени черни пътища плуващи в боклуци. Край езерото същата работа. Тревата отъпкана и полумъртва. Птиците ги нямаше.

Хората по света какво ли не правят за да запазят отскъдната природна красота, която притежават. А смотаната България какво прави?! Руши!
ако дотогава съм имала надежда за тази пропита с лайна и какво ли още не държава то тя в онзи момент угасна. Край.
Няма оправяне и толкова. И нека както е започнало турците да я завземат. Нека! и кирлив косъм не давам.
Какво е това по телевизия, която ЦЯЛА България гледа да дават нонстоп ТУРСКИ сериали? турска стока, забрадки по училищата и куп други неща.
Да не се заравям на тема политика...
зле са нещата и по-зле ще стават.
pUnK gIrL [Love]
pUnK gIrL [Love]

Female
Age : 31
Reputation : 1
Брой мнения : 70
Дата на регистрация : 08.09.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  Elune Be Praised* Сря 25 Ное 2009, 16:38

Ами това е моята родина. Горд съм, че съм българин, от стар род при това. От друга страна обаче не понасям как се гаврят с държава, която има не кратка история и я превръщат в накаква пародия на общество като цяло. Все пак още има надежда, пък и положението не е толкова лошо, колкото го изкарват, тоест тук също има добра реализация стига да я търсиш като хората ^^ . А мита за това, че българките са най-хубавита жени, аз не го имам за мит Хд (ама това е друга тема).
Elune Be Praised*
Elune Be Praised*
Терорист

Male
Age : 32
Location : I am everywhere. Yes that's right even in your head.
Job/hobbies : Баскетбол, Анимета, Фитнес, Музика, Психотерапия О.о
Humor : Копче! о.О
Reputation : 1
Брой мнения : 1213
Дата на регистрация : 10.11.2008

http://and1.com/

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  Sweetnight Чет 26 Ное 2009, 08:55

България за мен е страната, която ми липсва, когато съм в Румъния. Обичам родината си. Независимо от това, че личната ми карта е румънска, винаги ще остана българка. Гордея се с това, независимо от лошото състояние на държавата, независимо от мнението на другите държави за нашата, независимо, че в Румъния живея по-добре. Забелязала съм, че точно когато човек напусне родината си, тогава осъзнава колко много я обича. Бях се зарекла да не напускам България, но както се казва: Никога не казвай НИКОГА. Съдбата ме отдалечи от страната ми, но самосъзнанието ми винаги ще остане българско.
Sweetnight
Sweetnight

Female
Age : 41
Location : Констанца/Румъния
Reputation : 0
Брой мнения : 96
Дата на регистрация : 11.09.2009

Върнете се в началото Go down

Какво е България за теб? Empty Re: Какво е България за теб?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите