Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

`Lovely Complex`

+2
papity-san
{Bloody.Rose}
6 posters

Go down

`Lovely Complex` Empty `Lovely Complex`

Писане  {Bloody.Rose} Вто 15 Апр 2008, 13:13

`Lovely Complex` Lovely10

Заглавие: Lovely Complex
Жанр: Романтика, Комедия, Шоджо
Начална песен: "Kimi + Boku = Love?" на Tegomass
Крайна песен: "Kiss ~ Kaerimichi no Love Song" на Tegomass
Бр. епизоди: 24
Базирано на шооджо манга от Накахара Ая.
Риса и Отани са едно комедийна двойка. Риса е момиче, което е по-високо от нормалното за възрастта си, а Отани е момче, по-ниско от нормалното. Двамата вечно се карат, но намирайки обща цел, приятелството им се развива, също така и чувствата им един към друг ^^


Lovely Complex is a love story between a boy and a girl.
Koizumi Risa, is 172 cm tall—much taller than the average Japanese girl, and Atsushi Ootani, is 156 cm—way below the height of the average Japanese boy. Because of this, they are called the "All Hanshin Kyojin" after a popular comedy duo that has a similar height difference.
their constant bickering and comical love-hate relationship is well-known throughout the school. They act similarly and love the same music, and their friendship is full of laughing, shouting at each other, and of course, lots of jokes about one another's height. But when Risa notices her feelings for Ootani growing, she's worried. She doesn't know if he can ever see her as more than a friend, and she's afraid that if she tells him how she feels, she could ruin what they have. With her friends rooting for her, she struggles to make him see how she feels about him, and that a romantic relationship between them can work. Oblivious Ootani doesn't make things easy for her, but she stubbornly perseveres in her own unconventional way, determined for her feelings to get through to him, and finally be returned. Hopefully she won't drive herself and everyone else crazy in the process.
Risa Koizumi has always been taller than most people, and Atsushi Ootani has always been shorter than most boys. Risa, after being caught during one of the school assembles, is punished by attending summer classes. Risa learns that she attends summer class with Ootani. After a cute, tall guy transfers into their summer class, the two of them decide to help each other out in regards to a possible love interest. Ootani helps Risa get close to the new classmate, Suzuki, and Risa helps Ootani get close to one of her close friends Chiharu. It turns out that Suzuki and Chiharu have more in common than vice versa with Ootani and Risa and they decide to give up and let Chiharu and Suzuki become a couple. However, Risa begins to notice that her feelings for Ootani are growing, but Ootani doesn't seem to notice at. Risa must get Ootani to understand that it's him she likes, not some other guy, and then figure out if a relationship between a tall girl and a short boy can really be possible.
{Bloody.Rose}
{Bloody.Rose}
Ретард

Female
Age : 32
Location : Far away from here.. In my own world..
Humor : Психопат с клавиатура..
Reputation : 2
Брой мнения : 5942
Дата на регистрация : 04.02.2008

https://allanimes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

`Lovely Complex` Empty Re: `Lovely Complex`

Писане  {Bloody.Rose} Вто 15 Апр 2008, 13:19

`Lovely Complex` Lovely10

`Lovely Complex` Av11ve10

`Lovely Complex` 12704710
{Bloody.Rose}
{Bloody.Rose}
Ретард

Female
Age : 32
Location : Far away from here.. In my own world..
Humor : Психопат с клавиатура..
Reputation : 2
Брой мнения : 5942
Дата на регистрация : 04.02.2008

https://allanimes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

`Lovely Complex` Empty Re: `Lovely Complex`

Писане  papity-san Нед 12 Окт 2008, 09:14

невярвах,че ще ми хареса заради странния начин на рисуваане същото помислих и за Нана и paradise kiss но пообмислих и като го изгледах исках да го гледам пак и пак и пак голямо шоу става 👍 👍 онея са много луди супер е анимето
papity-san
papity-san

Male
Age : 34
Reputation : 0
Брой мнения : 29
Дата на регистрация : 27.09.2008

Върнете се в началото Go down

`Lovely Complex` Empty Re: `Lovely Complex`

Писане  Isi-chan Вто 14 Окт 2008, 18:13

Това беше първото аниме от този стил, който гледах... Много е забавно, обичам си го^^ xD Risa rulz!
Isi-chan
Isi-chan

Female
Age : 29
Location : Over the hills and far away
Job/hobbies : Drawing ;P
Reputation : 0
Брой мнения : 90
Дата на регистрация : 20.06.2008

Върнете се в началото Go down

`Lovely Complex` Empty Re: `Lovely Complex`

Писане  Enery Сря 02 Дек 2009, 10:19

Waaaah ~ Това превъзходно аниме! :3 Азе не могам да пишам конструктивен коментар, ама ш' пробвааам. icon_lol

Арт: Окей, това беше частта, която ме грабна на мига. Не че е един от най-превъзходните, но цветовете, движенията, всичко това го докара до 8/10 за арт. Имаше страхотни пейзажи, фоеерверките бяха изключително изкусно направени, улици, всичко! Но нещото, което ме грабна най-много е арт-а беше усмихнатото лице на Риса, беше меко казано изключително запленяващо. Та.. да, това за арт-а. :3

Историята: Омг, мечтата на живота ми. icon_lol Нямам в предвид това мъжкото да е по-ниско, ами начина по който се држаха един с друг. icon_lol Супер забавното. Анимето е убер забавно с лека романтика и ненатоварваща драма, което за мен си е цял плюс! Нямаше някакви здрави съперници, които да им пречат, защото всичко бе насочено по-скоро към комедията, отколкото да се концентрира върху романтиката. И те.. така. Нещата не се развиваха бързо и глупаво, както обичат да се развиват тия дивотии, и чак между 16 - 18 епизод Отани си призна и бля-бля, ама то отначалото на 1 епизод, мисля че беше минала година и нещо, което си е съвсем нормално. Перфектно, с една дума! Въобще съм възхитена от историята.
Ш' обощя и героите тука, че ме мързи да пиша. Главните двама героя наистина ми се усладиха. :3
Риса изглежда поредната лигава героиня, но всъщност е най-смешната и зряла женска героиня, която съм виждала. Винаги всичко на шега, но в крайна сметка никога не беше така.
Отани поредния плейбой в училище, ест., с малкия проблем, че е по-нисък от повечето момичета xD И той е супер веселия, но когато ставаше на дума за нещо сериозно винаги се взимаше в ръце.
Въобще двамата са идеалните прототипи на перфектен, поне за мен, човешки характер. :3

Музиката беше на ниво, весела, ест icon_lol Иии.. нямам какво повече да кажа, освен че това е първото аниме от година насам, което ме жегваше като го гледах и ме държеше в зверското напрежение.
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

`Lovely Complex` Empty Re: `Lovely Complex`

Писане  Koufuku ;3 Пет 11 Дек 2009, 18:56

Ахахаха, обложката рулира. `Lovely Complex` 223597
Сигурна съм, че ще се посмея доста = ще се гледа.
Koufuku ;3
Koufuku ;3
Зарибен

Female
Age : 26
Location : Стара Загора
Job/hobbies : Eating cookies and listening to music. ^^
Humor : Aaaawwwww yyyyyeaaaaaaaa !
Reputation : 1
Брой мнения : 2056
Дата на регистрация : 27.05.2008

Върнете се в началото Go down

`Lovely Complex` Empty Re: `Lovely Complex`

Писане  Ricchan ^^ Чет 28 Яну 2010, 10:40

Пиша това няколко дена след като го гледах, а аз го изгледах за ДЕН, така че... ще е много хаотично icon_lol Като цяло, не мога да го нарека ревю icon_lol

Историята ми допадна, не само защото засегна проблема с височината, но и засегна друга тема, която според мен не получава достатъчно внимание в днешни дни, а именно - приятелството, което еволюира в любов. И то едностранна. Това е просто тематика номер 1 в моето романтично подсъзнание, тъй като аз здраво и поддържам тази теза, че за да се влюбиш, както си му е редът, трябва първо да сте били убер големи приятели. Вярно, че те двамата постоянно се драчеха, но и държаха един на друг. Доста реалистично бе поднесена самата реакция на Отани - та на него му отне една година, за да проумее, че я обича и по друг начин :3 Засегнат е и още един проблем -- той дотолкова я възприема като само приятел, че не можеше да проумее как се очаква от него да я заобича и по романтичен начин. Абе, waaa~ :3 Велико! Та, основната идея настрана, вече казах, че ми харесва. Единствената причина, поради която на история давам 8/10 е, че може би леееко им посвикнах към средата и спря да ми се преобръща корема /буквално/. То не бе преобръщане в първата половина, то не бе чудо icon_lol Може би и фактът, че към края можеха и да ми спестят някое-друго реване, защото леееко ми дойде в повече ^^" Не че бе досадно; просто не си падам много по това, когато няма смисъл от него, и особено когато героинята е пич. По някаква причина трудно го преживявам :D И самото аниме има моите адмирации, че за пръв път ме накара да цивря и да се хиля истерично по едно и също време /пак буквално/. Просто... егати сцената.
Друго нещо, което много харесах бе комедията, която бе на високо ниво и просто съм умряла от смях xD

Артът е сравнително простичък и изчистен, ама в това му е чара. Пък и да не забравяме епичните физиономии, които правеше Риса, които просто бяха... уникално дебилни и ме посираха от смях. С тези зъбки особено, беше повече от епично, наистина. 8/10

ОСТ: Нюю~ музиката не бе кой знае какво, за съжаление, но дебилният Кансай-бен диалект и сцепващите сеюта компенсираха този факт icon_lol Всички оп-чета и ед-чета бяха приятни за слушане ;3 Но не и кой знае какво. 8/10

Герои: оОоо icon_lol Няма такива дебили за главни герои, заклевам се icon_lol То просто... нямам думи да ги опиша какви са ретарди в добрия смисъл icon_lol Нобу с нейното дарлинг бяха егати комбината и ме сцепваха през цялото време xD Особено Нобу много ме кефеше като се дразнеше на Риса, задето се предаваше от време на време. Emo-moron и онова със сбъркания пол също ми се услаждаха като съпорт герои и много ме забавляваха :D Еееединствено не съм доволна от другите двамца, дето бяха двойка - не виждам с какво толкова бяха нужни, че накрая и чак имаше мини историйка около тях, която просто грам не ме докосна, докато тази на Накао-чи и Нобу супер ми хареса и ме натъжи. 9/10

Наслада: Сцепих се, стомахът ми си поигра малко на салта през първата половина, самата идея ми хареса - 9/10 ;3

Препоръчвам го на всички, било то момичета, или момчета, които искат да се сцепят и да видят една по-различна история, а не клишираното "boy meets a crybaby and falls in love with her" ;)
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

`Lovely Complex` Empty Re: `Lovely Complex`

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите