Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EF - A Tale Of Melodies

4 posters

Go down

EF - A Tale Of Melodies Empty EF - A Tale Of Melodies

Писане  Liquid Sugar Нед 09 Ное 2008, 07:21

Name: EF - A Tale Of Melodies
Genre: Love-Romance, Psychological, Supernatural
Episodes: 12
Released: 2008-10-06
Based On: EF Dating Sims by Minori
Director: Shin Oonuma
Produced By: SHAFT

EF - A Tale Of Melodies 2ut6blu

EF - A Tale Of Melodies F57zh0

Description:
Acclaimed romantic drama eroge Ef: A Fairy Tale of the Two has spawned a fairly extensive media complex, and the latest addition to it comes in the form of newly airing anime Ef: A Tale of Melodies, a sequel to 2007’s Ef: A Tale of Memories.

The anime once again tells two stories. The first story takes place in the past. Himura Yuu meets a girl, Amamiya Yuuko who seems to know him, but he doesn't know her. However, he soon remembers that she was a girl whom he knew from long ago. Yuuko then tells him something which he never knew. He was her first love since then, and her first love has not ended yet. The second story takes place in the present, just after the events of ef - A Tale of Memories. Shuuichi Kuze meets the cousin of Aso Renji, Hayama Mizuki and spends a lot of time with her. Unknown to Mizuki, Kuze had contracted a fatal illness and has little time left to live. Kuze had decided to break all romantic ties, but things go bad when Mizuki tells him that she loves him.

Unfortunately the story doesn’t seem easy to pick up without having followed some of the previous works, so it may have more trouble picking up converts than most.

The enigmatic story probably demands knowledge of the first season, so from this perspective it is not very accessible, but otherwise those interested in a striking visual romance might be well served to try it.

EF - A Tale Of Melodies 2dm6wpz

EF - A Tale Of Melodies 21kleea

EF - A Tale Of Melodies 16lbn9k

EF - A Tale Of Melodies 2jfc8ax

EF - A Tale Of Melodies Fa7gc9

EF - A Tale Of Melodies A27ygp

EF - A Tale Of Melodies 2ivjl7a

EF - A Tale Of Melodies Dwyqz7

EF - A Tale Of Melodies Icjodg

EF - A Tale Of Melodies 2q9ysnb

EF - A Tale Of Melodies 1emopk

EF - A Tale Of Melodies 9bklmp

EF - A Tale Of Melodies E5ljpi
Liquid Sugar
Liquid Sugar

Female
Age : 29
Reputation : 0
Брой мнения : 110
Дата на регистрация : 06.10.2008

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Melodies Empty Re: EF - A Tale Of Melodies

Писане  SunnyAni Чет 05 Мар 2009, 00:57

По мое мнение - по-добpо от memories.
причина: ..МИЗУКИ РУУУЛЗ love
SunnyAni
SunnyAni

Female
Age : 30
Location : in the maid's room .. x3
Reputation : 0
Брой мнения : 37
Дата на регистрация : 06.03.2008

https://www.youtube.com/user/SunnyAnie

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Melodies Empty Re: EF - A Tale Of Melodies

Писане  Ricchan ^^ Сря 11 Мар 2009, 02:28

Абсолютно ми хареса, може би дори повече от спомените :) Като изключим огромната разлика между Кузе (?) и Мизуки, която доста ме притесняваше drop drop всичко друго много ми хареса, най-вече историята на Юуко. Ренджи да не се обижда, ама този път на арта давам 10/10, че не ми се налагаше да му виждам косата и онези чертички по лицето XD Страхотен арт, както и в предния сезон ^^
В Оп-а като рязко сменяха картината при по-динамичните барабани /докато даваха голото тяло на Мизуки/ умирах от кеф. Винаги съм обичала да гледам синхронизирани оп-ове icon_redface

Завърши по най-добрия възможен начин, не да се изфирясват някакви пълни измишльотини като примерно Юуко да се върне към живот >.> Има моето уважение за това. Защото излежда силно влязлото ми под кожата Clannad ще ме разочарова в това отношение...
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Melodies Empty Re: EF - A Tale Of Melodies

Писане  Katinkka Нед 11 Юли 2010, 23:05

Аах.. и това е невероятно аниме :3
Много харесах историята на Мизуки и Кузе <33
Дам, съгласна съм, че Кузе може да й е баща, но па и за тва историята им ми беше по-интересна :3
Това е една от причините да харесам повече тяхната история. Другата е, че Кузе умираше скоро.
Просто беше невероятна история.. как Мизуки го върна към надеждата и живота :3
А и онзи момент в който бяха на покрива на даскалото си е просто невероятен :3 Как го шибна като го видя icon_lol
Ъх.. на другите двама не че не им беше добра историята, ама лично на мен ми се стори странно как некви дет са били приятели като са били много малки и после кат са видят след еди-си-колко години се влюбват D:
От тая история само успях да позная за така наречения "брат" на Юко. Което си беше добре измислено, а и после ми хареса как оня се опита да я спаси.
И още един момент който не одобрявам - той я спаси едва ли не, а тя го обвиняваше за некви простотий.., после па се и върна при нейния фалшив брат където никакво щастие нямаше да намери.. еми тва според мен беше ужасна постъпка от страна на Юко. Иии.. да.. повече ми хареса на Мизуки и Кузе историята :3

Оценката си е: 10/10
Katinkka
Katinkka
Терорист

Female
Age : 29
Location : Бургас
Job/hobbies : Ren, Ren, Ren, Ren.
Reputation : 2
Брой мнения : 706
Дата на регистрация : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Melodies Empty Re: EF - A Tale Of Melodies

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите