Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EF - A Tale Of Memories

+2
c0lourblind-
Liquid Sugar
6 posters

Go down

EF - A Tale Of Memories Empty EF - A Tale Of Memories

Писане  Liquid Sugar Нед 09 Ное 2008, 06:51

Name: EF - A Tale Of Memories
Genre: Drama, Romance, Psychological, Supernatural
Episodes: 12
Released: October 6, 2007 - December 22, 2007
Based On: EF Dating Sims by Minori
Director: Shin Oonuma
Produced By: SHAFT

EF - A Tale Of Memories 2z8ak5c

Description:
EF - A Tale Of Memories is a pair of two marginally connected stories about discovering one’s true path in life.

In the first story, Hiro, a high school student who is a freelance mangaka on the side, runs into Miyako one night. The two grow together rather quickly, especially since Miyako is afraid of “being forgotten.” In the meantime, Hiro’s childhood friend, Kei, has a crunch on him and, as a result, tensions between Miyako and Kei soon get tense.

In the second story, Renji, a boy who just can’t decide what he wants to do in life, meets Chihiro at an abandoned train station. Chihiro, who is Kei’s twin sister, was injured when she was younger and as a result her long term memory has been destroyed and she can only remember things in short term memory for 13 hours. Despite this, Renji tries to get closer to Chihiro and tries to help her in her dream of writing a book.

Episodes of ef tend to switch back and forth between these two stories, and the two stories, other than having Kei and Chihiro being twins, don’t really have anything to do with each other. However, the two stories are both about the main characters figuring out what they really want to do in life. Renji has no idea what he wants while Chihiro believes that she can’t be anything with her handicap. Meanwhile Hiro is trying to balance being a mangaka and school work to the detriment of both, with Kei and Miyako pull him in different directions on that front.

One of the amazing things about this series, though, is that despite switching between stories, I still found myself engrossed in each episode, and when we moved from one story, it just made me anticipate returning to the other story that much more.

On the technical aspects, both animation and music are spectacular in this series and it is overall one of the best series that I can remember watching overall. There are few weaknesses to be found in this series.

If you’re interested in watching a good romance-drama, then I would definitely recommend checking out ef - a tale of memories.

EF - A Tale Of Memories 2ldvlls

EF - A Tale Of Memories Mr8n11

EF - A Tale Of Memories 339rmtf

EF - A Tale Of Memories 14c5e6b

EF - A Tale Of Memories 2dch63m

EF - A Tale Of Memories 307srh3

EF - A Tale Of Memories Oi65oh
Liquid Sugar
Liquid Sugar

Female
Age : 29
Reputation : 0
Брой мнения : 110
Дата на регистрация : 06.10.2008

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  c0lourblind- Нед 25 Яну 2009, 19:12

Умът не ми го побира как може да избутвате такива уникални анимета най-назад в раздела icon_suprised
Някой гледал ли го е?~
c0lourblind-
c0lourblind-
Администратор

Age : 30
Groups I'm in : EF - A Tale Of Memories 8873675920a788425f138d487e548a78
Location : Gallifrey
Job/hobbies : nerd
Humor : аpathetic
Reputation : 22
Брой мнения : 2293
Дата на регистрация : 01.05.2008

http://www.pottermore.com/

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  ShizNat fan Нед 25 Яну 2009, 20:20

Арта ми наподобява на Sola icon_smile Може и да го гледам =)
ShizNat fan
ShizNat fan
Терорист

Female
Age : 30
Location : Под леглото ти. с:
Humor : trollface.jpg
Reputation : 0
Брой мнения : 160
Дата на регистрация : 05.12.2008

http://anime-manga.forummotion.com/

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  c0lourblind- Нед 25 Яну 2009, 20:30

Арта е страхотен. Има доста повтарящи се елементи, като например 3129864320948 сцени с облаци, но това е отделен въпрос. Бекграунд арта.. е с една дума - уникален. Не толкова добър, колкото на 5sm per second, но се нарежда на второ място според мен.
А историята? 10 от 10. Малко е объркана.. Даже не малко, а доста объркана, както и в първи епизод представят прекалено много герои и техните истории, но всичко малко по малко се нарежда, сюжета е убийствен..
c0lourblind-
c0lourblind-
Администратор

Age : 30
Groups I'm in : EF - A Tale Of Memories 8873675920a788425f138d487e548a78
Location : Gallifrey
Job/hobbies : nerd
Humor : аpathetic
Reputation : 22
Брой мнения : 2293
Дата на регистрация : 01.05.2008

http://www.pottermore.com/

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  Ricchan ^^ Сря 28 Яну 2009, 00:48

Искам да попитам това аниме има ли връзка с Ef - A tale of melodies и ако да, кое трябва да гледам първо? icon_smile
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  c0lourblind- Сря 28 Яну 2009, 15:28

Миии да ти кажа - няма значение кое ще гледаш първо. Нямат връзка (само героите са едни и същи)
Обаче гледай първо това, понеже се води като 1-ва адаптация към играта ор смт


Оки мерси ^_^
c0lourblind-
c0lourblind-
Администратор

Age : 30
Groups I'm in : EF - A Tale Of Memories 8873675920a788425f138d487e548a78
Location : Gallifrey
Job/hobbies : nerd
Humor : аpathetic
Reputation : 22
Брой мнения : 2293
Дата на регистрация : 01.05.2008

http://www.pottermore.com/

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  Ricchan ^^ Пет 06 Мар 2009, 03:11

Е, изгледах го. Много ми хареса, макар и отначало да ме учуди като стил на реализация на самия сюжет.Бекграундите бяха повече от прекрасни love И все пак работите на KyoAni водят в арт класацията ми /бекграунда и там е на високо ниво/, защото нещо не харесах стила на рисуване на героите >w< icon_lol Uruse, на мен не моеш ми угодиш. Мангаката мн ми харесваше обаче ^.^ Сюжетът като цяло ми хареса, повече ми хареса любовния триъгълник - нямах търпение да дойде развитието при него за да се повъзмутя пак на Кей и да фенгърлствам в полза на Мияко, а после да кяя-кам. От 7-10 бяха най-великите епизоди love Сцената в която Мияко остави 99 съобщения на мангаката ми е пълен ТОП. Не мисля, че е имало по-продължителна депресираща сцена, която да съм гледала. Историята на другите не бе лоша, най-ме впечатли тя като скъса с него. Остави ме в wtf положение. Но... и двамата герои не бяха мой тип, а и косата на Такуми, т.е. ъъ главния /двойник на Такуми/ ми докарваше тикче ^^'
Оп-а мннн ми хареса и едовете също, допадна ми че според епизода пускаха и най-подходящия за случая ед ^^
Абе доволна, доволнааа, пак доказателство, че най-убавите анименца от игрички стават love Поне драматично-романтичните.
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  SunnyAni Сря 11 Мар 2009, 22:10

Наистина страхотно аниме,заслужавашо гледане~
Недостатък:Ренджи ми е адски досаден ><
Но пък за сметка на това Мияка (ако така се казваше) ми хареса адски много <3
SunnyAni
SunnyAni

Female
Age : 30
Location : in the maid's room .. x3
Reputation : 0
Брой мнения : 37
Дата на регистрация : 06.03.2008

https://www.youtube.com/user/SunnyAnie

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  Katinkka Нед 04 Юли 2010, 19:58

Ааах.. много добро :3 На мен ми беше най-интересна па историята на момичето без спомени :3 Мой тип история.. бях гледала и преди за подобна мома, която помнеше само 1 ден, а на следващия - нищо. Страшно ме грабна историята, която написа; момента в който му каза, че ше скъса с него; и накрая като му каза, че никога не е забравяла за него <33
Обаче.. сеюто на Чихиро не беше добро.. некво заспало говореше от време на време.. някак не ме впечатли.
Момъка е един от героите, които имат такава прическа, че просто не ми го побира акъла защо е толкова грозна.
Даам.. аз не си падам по романтики (: Но па харесвам добре направени драми :3
Русия с камерата ми допадна :3 Беше някак нахъсан да открие това, което търси и да постигне това което иска.
Кей.. страшно ми харесва външноста й :3 По едно време не ме кефеше, но накрая спря да ме дразни и ми е неутрална. icon_lol
Мияко е момичето за Хиро. Макар че по едно време и тя ме издразни icon_lol
Както каза Стани, момента в който му изпрати хиляди съобщения е просто върха <33
Арта на анимето е страхотен, като изключим визията на Ренжи. SHAFT започват да ми харесват и то доста.
Опа е страхотен.. още си го припявам :3
Анимето получава заслужено 10/10
Katinkka
Katinkka
Терорист

Female
Age : 29
Location : Бургас
Job/hobbies : Ren, Ren, Ren, Ren.
Reputation : 2
Брой мнения : 706
Дата на регистрация : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

EF - A Tale Of Memories Empty Re: EF - A Tale Of Memories

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите