Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anime Seasons Discussion

3 posters

Go down

Anime Seasons Discussion Empty Anime Seasons Discussion

Писане  Megaphy Чет 23 Дек 2010, 13:12

Кои са любимите ви анимета от есенния сезон? Кои очаквате с нетърпение от идващата 2011?
Fall 2010
Моите впечатления:
Тази година Bones ме подведоха като заляза публиката си с мазни шоуненчета. Колкото главният герой на Heroman приличаше на хермафодит, толкова този от StarDriver ми лазеше по нервите. Отличаваха се с арт и сеюта, но нищо друго.
Panty & Stocking е едно от любимите ми за сезона. Винаги съм знаела, че в Gainax има много оригинални и уникални хора и се надявам да ни зарадват с нещо интересно и по-нататък.
Bakuman не се нарежда в топ, но определено ми задържа интереса. На моменти ме кара да си мисля, че J.C. Staff отново го карат на "отгоре отгоре" както направиха с Kaichou, действието се развива страшно бавно, а обявения наскоро втори сезон ме съмнява. Добре няма да храня, добро е анимето, а Маширо успя да се превърне в моята лична муза.
Toaru Majutsu no Index 2 само чака да свърши и да измести първия сезон в моя топ 5. Като човек чел част от новелата с удоволствие гледам анимираната версия на любимите си моменти. x3 Thank you J.C. Staff, and make S3 please.
Yosuga no Sora е smut анимето на годината. Дразни ме факта, че отскоро се започна един може би вече отделен жанр за анимиране на VNs, в който всяка героиня получава по 3-4 епизода. Аз съм фенгърла, ако анимират Little Busters по тоя начин ще се гръмна от кеф на Анего роута, но просто не е правилен. Така не може да се развие една история до край, всичко ти се дава на куп и нямаш време дори да осъзнаеш какво е станало. Особено ако е драма, човек докато се просълзи арката на другото момиче вече е почнала.
Ore no Imouto ga Konnani Kawai Wake ga Nai също ми е любимо. В MAL се сцепиха да хранят Кирино, а вчера или ония ден един нейн хейтър ми се сопна за глупост само защото профила ми е с нея. Мда, както и да е. Та Кирино е тсундере както се казва "за чудо и приказ", тя една от малкото които имат всички признаци само дето го караше повече тсун, тсун отколкото дере, дере. Истинско отаку е, забавлява и всички, които не я харесват да си гледат работата. xD Това само ме навежда на мисълта колко overrated е Рури. Хората свършиха чудесна работа като ни предоставиха два варианта за край на анимето и ме зарадваха с Good End-a. Само така. ^_^
    Moar:
    - Shinrei Tantei Yakumo
    - Soredemo Machi wa Mawatteiru
    - Shinryaku! Ika Musume
    - Arakawa Under the Bridge x Bridge
    - Kami Nomi zo Shiru Sekai
    - Hetalia Axis Powers 4th Season (който така и не air-наха ? )
    - Fortune Arterial: Akai Yakusoku
    - MM!
    - Hakuouki Hekketsuroku

Winter 2011
Hourou Musuko се отличава като висококачествено аниме. В трейлъра се вижда невероятната анимация и арт, както и драматичния импакт, аниме концертирано в/у човешката психика.
Yumekui Merry може би очаквам с най-голямо нетърпение. Чела съм мангата до където е излязла, а след като видях трейлъра просто мислено им пращах благословии. xD
Beelzebub ще бъде поредния безкраен шоунен на Pierrot, но ще го гледам for the sake of anime industry и ще се надявам да е добро. Без филъри тоя път моля ви се, мангата е стара и не виждам как ще успеете да се насерете.
Gosick е на Bones и се радвам, че го почнаха както му е реда. Анимето ще е адаптция на новела и съм чела на места, че е доста интересна и мистериозна. Е, да ви видим сега какви ще ги надробите, you freakin' filler lovers.
Mirai Nikki OVA ще бъде началото на TV надявам се, защото мангата е повече от добра и ако не се хванат скоро не знам какво ще им случи. Yosh, yosh, gambare.
    Ще гледам още:
    - Haiyoru! Nyaru-ani
    - Fractale
    - Kimi ni Todoke S2
    - Dragon Crisis!
    - Mahou Shoujo Madoka Magica
    - Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!!
    - Kore wa Zombie Desu ka?

Spring 2011 v.1
TROLL
Oretachi no Tsubasa wa Nai ще е аниме адаптация на едноимената VN на Navel направили всеизвестното Shuffle!. Студиото не ми изглежда надеждно, но се надявам да се справят. Looking forward to it.
Gintama S2 ще е най-очакваното за годината предполагам както и от мен самата. Мога само да кажа, че не знам дали ще доживея дотогава и, че обожавам това аниме.
Steins;Gate е отново адаптация на VN, който if my sources are right, e роднина на Chaos;Head, което го прави претендент за следващия masterpiece.
Ao no Exorcist a.k.a. Ao no Futsumashi е другото аниме, за което нямам търпение. Като видях трейлъра щях да нацелувам госпожата по Информатика. xD С мангата съм назад, ама скоро ще я почна отново.
Deadman Wonderland е кървава манга, главния е със сею Паку Роми. the end
Nichijou присъства само, за да го храня. OVA-та беше отчайваща, дадох й 5/10. Да дам 5/10 на аниме на KyoAni! Накъде отива този свят? Естествено имаше мое и мое, мое и казах ли мое? Да само това имаше. История никаква, нито се засмях нито нищо. Единственото впечатляващо нещо беше говорещата котка. Но ще гледам анимето, барем там стане нещо.
    Ще гледам още:
    - Denpa Onna to Seishin Otoko
    - Hidan no Aria
    - Kami Nomi zo Shiru Sekai S2
    - Hana-Saku Iroha
    - Moshidora
    - A Channel
    - Ano hi Mita Hana
    - C
    - Honto ni Atta! Reibai Sensei
    - Hoshizora e Kakaru Hashi
    - Maria†Holic Alive
    - Sket Dance


Последната промяна е направена от Megaphy на Нед 03 Апр 2011, 17:09; мнението е било променяно общо 10 пъти
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 29
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Anime Seasons Discussion Empty Re: Anime Seasons Discussion

Писане  Гост Чет 23 Дек 2010, 16:51

Подобна тема мислих да пускам в анимеса и все ме домързяваше да го правя. Иначе аз от есенния сезон не видях много. Само Bakuman, Ore no Imouto и Index II, като може би последното се очертава като най-добро. Имоутото ми хареса, но Бакамена нещо ми се струва с по-слабо представяне напоследък. А пък зимния и пролетния сезон навярно изобщо няма да ги следя поради куп причини. xD
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Anime Seasons Discussion Empty Re: Anime Seasons Discussion

Писане  General_Grievous Чет 23 Дек 2010, 17:13

Моите любими за Fall 2010 са:

Panty & Stocking: почнах да го гледам чак към края и пак ми хареса въпреки, че щеше да е по подбре ако се следи според мен. То добре, че беше Стани че иначе нямаше да му обърна внимание icon_lol
The World God Only Knows: въпреки лошо направените съпорт героини си беше забвно да се гледа, можеби единствената хубава арка беше последната.Поне Елсие и Кейма бяха забавни и анимето беше пълно с references към други анимета.
Yosuga no Sora: well..едвам доживях да арката на Сора..която беше единственото хубвао нещо в анимето едвам издържах арката на Нао може да се каже че не ми е от любимите за сезона >>
Toaru Majutsu no Index 2: more moments with Accelerator! srsly един от любимците ми е в анимето заедно с Мисака и Куроко. 3 се очертава по добър от 1 сезон
Ore no Imouto ga Konnani Kawai Wake ga Nai: хубаво беше направено имаше някои доста смешни епизода като този когато Кирино се опитваше да мине пътя на едно тсуднере icon_lol все едно се гледаше в огледало

Winter 2011 ще гледам
Haiyoru! Nyaru-ani
Hourou Musuko
Kimi ni Todoke S2
Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!!
Kore wa Zombie Desu ka?
за сега тези по нататак може да реша и други да гледам

Spring 2011
Наистина силен сезон о.о
Moshidora: щом е на I.G. ще го видя
Gintama S2: HELL YEAH само трябва да изгледам 1 сезон ;D
Kami nomi zo Shiru Sekai S2
Appleaseed XIII
Ghost In The Shell: Stand Alone Complex 3 : 'Insert fanboyism here' не трябва да обяснявам нали
Darker Then Black 3
Mobile Suit Gundam SEED: The Pale Blue Dot: not the best...но е по добре от еднорога -_-
Banner of the Stars 4
Umineko no Naku Koro ni - Chiru
Code Geass: Lelouch of the High School Rebellion
сигорно ще се увеличат с времето
General_Grievous
General_Grievous
Терорист

Male
Age : 31
Location : Hell of Blazing Fires
Reputation : 0
Брой мнения : 1137
Дата на регистрация : 05.03.2008

http://myanimelist.net/profile/LonelyStrategos

Върнете се в началото Go down

Anime Seasons Discussion Empty Re: Anime Seasons Discussion

Писане  Ricchan ^^ Вто 28 Дек 2010, 01:22

През изминалия сезон, изгледах и/или все още гледам следните анимета: Bakuman; Panty & Stocking; Yosuga no Sora; Kami nomi zo shiru sekai; Shinryaku Ika Musume; Ore no Imouto ga konnani kawaii wake ga nai.

Bakuman: Не ми е сред топ на сезона и подкрепям мнението на Анна, че J.C. Staff нещо го минават отгоре-отгоре. Според рейджнали МАЛ-ъри, студиото набляга твърде много на романтичната второстепенна сюжетна линия, докато мангата наблягала повече на основната история и затова се получава нещо доста посредствено, при все, че е от авторите на Death Note. Не бих казала, че го очаквам с огромно нетърпение, но не е и скучно; най-малкото ми е интересно как се процедира с издаването на манга, така че задържа интереса ми.

Panty & Stocking: Това е едно от най-лудите анимета, които съм гледала, ако не и най-лудото xD Просто, такава простотия трудно се измисля така, че да не е противна, а сцепваща. Нямам абсолютно никакви забележки, всичко е твърде перфектно: без съмнение заема 1 място в класацията ми за сезона. Ще очаквам втори сезон с нетърпение ^_^ Дори ме запалиха да изгледам TTGL, защото, гледайки P&S и FLCL, най-откачените анимета за мен до този етап, все на Gainax, оставам с впечатлението, че ме очаква луд смях :D Btw, очаквам с нетърпение да излезе OST-a x3

Yosuga no Sora: И аз като другите, едвам дочаках арката на Сора. Ама си заслужаваше отвсякъде XD Това, което ме подразни бе края, който не им се получи просто, очаквах нещо далеч по-драматично. Но не мога да кажа, че не съм доволна; feel. се доказаха отново пред мен като еччи кралете, каквито са. Артът ми направи особено силно впечатление, особено харесах ефекта на подпухнали очи, който бе приложен върху Козуе в последния епизод. Изпълни ме отвсякъде, не бях виждала досега нещо направено с толкова много вкус. Само това ми вдигна точките за арта с един пункт. Заради слабите други арки обаче, на самото аниме не дадох висока оценка и, освен че бе перфектно и ме изпълваше в рамките на два епизода, не бих казала, че ми е сред любимите за сезона. Съвсем отделно, че заради него сега въведоха някакви ограничения за разголванията на лолита в Токио, така че Сора може и да е последното голо лоли, което виждам ;_;

Kami nomi zo shiru sekai: Ако махнем от това аниме арките с момичетата, то щеше да се превърне в идеалната пародийна комедия, осмиваща VN играчите, но уви! На всички епизоди, които не са били свързани с "хващането" на някое момиче, съм се сцепвала от смях (например като Кейма играе бъгната игра и все трябва да почва отначало или като преминава в Capturing god mode и играе към 10 игри наведнъж и повече), докато на арките съм се подхилквала, но не до такава степен. Все пак, Кейма е пич и култовата му реплика "Виждам вече края" компенсираше отвсякъде xD Елси също е много сладка и забавна, не ме дразни въобще, руутвам за нея xD Направи ми впечатление епичната музика, която, въпреки че има абсурден текст xD, е доста мелодична... Пък и те японците няма да зацепят колко неправилни неща се пеят, така че от тази гледна точка за мен няма проблем, умея да се превръщам за момент в японка, докато гледам аниме, успях да го превърна в своя скрита сила :D Та по тази причина оп-а много ми харесва ^^ Харесва ми и фактът, че ендингите се пееха все от различни сеюта, като най-много харесах версията на Итоу Канае, ест, моята нова любов. (сеюто на Елси) Ако трябва да кажа доколко съм очаквала анимето с интерес, то ще кажа, че може би се нарежда в моя топ 3 за сезона. Радвам се, че ще има втори сезон и го очаквам с нетърпение ^^ п.с: Не ми хареса само последния ендинг, Кейма пееше твърде фалшиво xD Преглъщам фалшиво пеене от момичета, защото звучи сладко, ама това ме довърши, ушите ме боляха яко :D

Shinryaku Ika Musume: Почнах го доста късно, ама съм много доволна. Ика-чан е адски сладка и постоянно бликаше от мое <3 Героинята, която обаче ме спечели бе Санае (озвучена от Итоу Канае <33), която се води столкърка на нашата главна героиня xD Ентусиазмът й и начините, по които Ика-чан я отблъсква всеки път са сцепващи просто XD Един път й се достави в пратка, облечена като омар /тъй като Ика е момиче октопод и обожава омари/ и дишаше тежко XDD на бележката беше написала "Наслади се на подаръка насаме" :D:D Просто бе твърде, твърде сцепващо! И останалите герои са адски яките, нямаше такъв, който да не е интересен ^^ Дори на места имаше трогващи моменти - за малко да ревна на тях ^^; Много съм и доволна от ОП-а и ЕД-а, единият е адски сладък и изпълнен с мое и genki elements, докато другия е супер нежен и приятен за слушане - изпълнен от Итоу Канае <3 Определено дели третото място в класацията ми, заедно с Kami Nomi ^_^ Btw, загатнатата нова героиня в последния епизод мисля, че сигнализира 2 сезон, да се надяваме :)

OreImo: Последно, но не и по важност. Това аниме определено има потенциал in so many ways :3 Няма да разпъвам много локуми, но това, което ми направи най-силно впечатление бе ОП-а, в който съм просто влюбена, и самата Кирино. Да, много хейт се изсипа покрай нея, но според мен тя е перфектното тсундере - писнало ми е от псевдо такива, които показват своята дере страна твърде рано. Освен това, Кирино е da ultimate female otaku! Писнало ми е от fujoshi-ta ;< Демек, яои фенгърли. Нуждаех се от герой като Кирино, пълно мое копие в това отношение хД Толкова страдам, че в продължението на Genshiken, всички момичета са яои фенгърли, та дори и яои фенбой има.. И нито една юри фенгърл ;/ Това, от което не съм доволна е края - очаквах нещо по-така ^^; Хубавият обрат от новелата бе изопачен много тъпо и въобще не остави силното впечатление, което се целеше. С нетърпение очаквам резюмето на следващия том на новелата, както и Истинският край >3< OreImo заема почетното второ място в моя топ за сезона.

Зима 2011 ще гледам:

Hourou Musuko [никъв шанс да пропусна аниме за транссексуални младежи, обожавам да наблюдавам гледните точки на другите. Засега съм скептична леко към транссексуалните, ама катo нищо след 5-6 месеца да ме видите облечена като момче, вдъхновена от тва аниме xD + е от авторката на Aoi Hana ^w^]
Kimi ni Todoke S2 [Er, best shoujo evahr? Need I say moahr?]
Onii-chan no koto nanka zenzen suki janain dakara ne!! [inceeeest!]

По-нататък може да да добавя и други към списъка, както и разни ОВИ... Засега ми е твърде объркано кое кога излиза xDD

Пролет 2011 ще гледам:

K-ON!! OVA [you srsly want me to explain why?!?! Also, "KyoAni fucking where?!?!"]
Kami nomi zo shiru sekai S2 [Duh.]
Hanasaku Iroha [Аниме на P.A. Works, реших да му дам шанс.]
Nichijou OVA [KyoAni fucking where?!?!]
Himawari no Shoujo [KyoAni fucking where?!?!]
Saint Young men [Току-що си го харесах, идеята да събереш Исус и Буда ми се стори твърде сцепваща, за да го подмина xD ]
Nichijou (TV) [KyoAni fucking where?!?!]
Sangatsu no lion [И това сега си го харесах, изглежда ми приятен slice of life by J.C Staff. Will give it a shot.]
Umineko no naku koro ni - Chiru [DO WANT! Макар че дефакто ще го гледам догодина по тва време, ма нейсе, да се разпиша.]
Code Geass: Lelouch of the High school rebellion [Sounds fun, though I expected smt else. More Kallen is always good.]

Забележка:
- Не включвам Гинтама, щото няма скоро да изгледам 1 сезон ;о
- Разчитам на аниме тардовете да ме насочат към още анимета, като му дойде времето, засега това :D
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Anime Seasons Discussion Empty Re: Anime Seasons Discussion

Писане  Megaphy Нед 06 Мар 2011, 16:11

Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 29
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Anime Seasons Discussion Empty Re: Anime Seasons Discussion

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите