Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво означава да си добър човек днес?

+3
Ricchan ^^
Red devil
Façade
7 posters

Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Какво означава да си добър човек днес?

Писане  Façade Вто 15 Дек 2009, 05:54

Имахме да пишем по тази тема по български, та се зачудих вие какво мислите. Вмомента нямам време да пиша, щото ще закъснея, но после ще пиша icon_lol


пП. Не съм сигурна дали темата е за този раздел. Ако не е - гоомен, някой да я премести или изтрие ^^'
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Re: Какво означава да си добър човек днес?

Писане  Red devil Пет 25 Дек 2009, 22:43

Какво означава да си добър човек днес ?
Нямам никаква идея! Аз не мисля че съм добър човек, но едва ли някой може да се похвали с това, че е добро и мило същество, което не пожелава зло на никого и никога не вреди.
Живота е суров и труден. Паднеш ли веднъж, никой няма да ти подаде ръка, дори и приятеля за който си мислил, че е най- добрият.
Сладката приказка, че всеки пази искрите на доброто в себе си е илюзия( чиста проба лъжа).
Ние хората сме егоисти, желаем да имаме - да грабим .......да рушим и да строим на ново.
Обичаме да бъдем най- добрите, най- харесваните, най - готините.
Казваме : '' Аз сам съм си господар'', но така ли е наистина, или вървим натам накъдето ни блъсне живота.
Навън, когато излезем от топлите си уютни домове, в които живеем с хората, които понякога ни дразнят, но в същото време обичаме, тогава започва истинската борба.
Там навън е пълно с хора, криещи се зад различни маски, които са сложили просто защото се страхуват от нещо или не вярват в себе си.
Един несигорен човек е най- тъжната картинка на света.
Той не може да направи и крачка, без да се замисли над това как ще изглежда в очите на другите.
Това е жалко, но всеки един си мисли че не е такъв, че е по- добър и ще се справи по- добре.
Но истината е че всички ние сме пешки. Местим се наляво и надясно, заслепени от приятната мисъл, че именно ние ръководим движенията, които правим.
В този свят, където секса, дрогата, наркотиците, смъртта и болката вилнеят навсякъде на където се обърнеш е невъзможно да бъдеш добър човек.
Ще бъдеш добър, когато се родиш и вземеш първата си глътка свеж въздох, за която по късно разбира се ще платиш. Тогава ще си неопетнен, защото няма да схващаш схемата, по която се движи света. Но когато вече си в детцката градина и някое твое другарче те блъсне......
Ти се сбиваш ......изпитваш омраза, яд, гняв.....и разбираш че никой навън няма да те гали с перце както го прави мама.
Порастваш ......не си дете, а човек борещ се за идеите и целите си.
Това да помогнеш на някоя възрастна жена да пресече не те прави по- добър.
Това да свалиш коте от дърво - не те прави по - готин.
Това да направиш място в автобуса на бремена жена, не е велико дело.
Това да обичаш близките си, дори да те нараняват, да помогнеш на врага си, които е паднал в калта, да подадеш ръка на предал те приятел, да преглътнеш гордостта, да сведеш глава и да оставиш да те ударят - това са дела на добър човек, които никога не си позволява да се гневи, но Господ не ни е направил перфектни. Той ни е дал избор.
Дали ще удариш или подминеш........ изборът е само твой.
За мен добри хора няма. За мен има хора, които се опитват да бъдат по- малко лоши.
Red devil
Red devil

Female
Age : 29
Reputation : 0
Брой мнения : 109
Дата на регистрация : 11.11.2009

Върнете се в началото Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Re: Какво означава да си добър човек днес?

Писане  Ricchan ^^ Пон 18 Яну 2010, 09:53

Red devil написа:Това да обичаш близките си, дори да те нараняват, да помогнеш на врага си, които е паднал в калта, да подадеш ръка на предал те приятел, да преглътнеш гордостта, да сведеш глава и да оставиш да те ударят - това са дела на добър човек, които никога не си позволява да се гневи, но Господ не ни е направил перфектни. Той ни е дал избор.

Това ли е твоята представа за добър човек днес? Уоу. В днешно време, за тези хора си има думичка - наивници и глупаци. Тези библейски стереотипи отдавна не са на мода.
Сега понятието за "добър" се е размило ужасно много и добър човек може да е дори този с куп грехове на главата си. Щом толкова се позоваваш на библията, ще се позова и аз: Човек може да бъде опростен за грешките си, ако после започне да живее праведен живот и помага на околните.
Нима ще наречеш лош човек онзи, който има лоши помисли за някой свой враг, но същевременно е помогнал на свой приятел да се отърси от страшните помисли за самоубийство?

А и какво му е доброто на оня, който не отвръща на удара, а дори подава и другата буза? Нима ако го смачка и го сложи на мястото му, или му влее акъл в главата за да се опомни, той няма да отърве човечеството от поредната отрепка и така да станат по-малко? А ако не направи нищо, отрепките само ще се множат, виждайки, че имат превес, и ще продължават да ни тормозят с изграденото си самочувствие, което точно тези '"добри" хора са им изградили.

Според мен добри хора има. Дори повечето са добри, но действията, които за тях са изгодни, за други са катастрофални. Според мен в това се съдържа цялата философия.
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Re: Какво означава да си добър човек днес?

Писане  Katinkka Пон 18 Яну 2010, 13:28

Добри хора ли ?! Хахаа.. еми това е доста разтегливо понятие. Добър.... абее според мен всички са добри по един или друг начин. Лично аз съм давала много шансове на враговете си.. не съм съжалявала, защото човек винаги има право да се поправи... Наистина лошите хора са много малко.. и то не може да се каже, че са напълно зли.
Добрия човек днес е този който защитава интересите си, целите си, правата си.. без да става нахален. Този който гледа себе си, но и другите. Помага с каквото може, но внимава да не бъде използван. Обича и се грижи за семейството и роднините си, но не дори и да се отнасят към него като с животно.
Накраткооо.. сапоред мен всичко си има граница.. всичко е хубаво до една степен.. дори и да откраднеш нещо.. важното е, да се поучиш от направеното.. да поправиш грешката си.
Просто трябва да има равновесие между нещата.. винаги!

Пп. Хохо.. как имам чувството, че сега някой ще ме цитира и ще ми оспори теорията drop
Katinkka
Katinkka
Терорист

Female
Age : 29
Location : Бургас
Job/hobbies : Ren, Ren, Ren, Ren.
Reputation : 2
Брой мнения : 706
Дата на регистрация : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Re: Какво означава да си добър човек днес?

Писане  LiДо4o_O Пон 18 Яну 2010, 14:44

Днес? А какво е значило да добър преди?
Не смятам, че това е понятие с точно определение.. Както всички други неща в живота и то е относително - всеки може да го тълкува различно.
За мен добър човек не е този, който не прави грешки, защото - всички грежим. Може би дорър човек би бил този, който ти помага, независимо кой си - който даже и да е в беда, даже в момента да не е на себе си ще ти помогне, ще те попита какво ти е. Определено думата `добър` трябва да изключва лицемерен, защото не може човек да ти казва колко си хубав, прекрасен, чудесен и след две минути на напълно друг човек да казва обратното..
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 30
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Re: Какво означава да си добър човек днес?

Писане  Enery Пон 18 Яну 2010, 22:55

Добри... хора? Няма добри и лоши хора, има такива, които са до една степен прави и такива, които не са.

дори и да откраднеш нещо.. важното е, да се поучиш от направеното.. да поправиш грешката си.
Аз какво научих от стореното? Нищо.. научих че е човешко, просто действие, нищо повече. Нито ми донесе наслада, нито пък съжалявах... тогава какво правим, а?

Не знам как да се изразя, за да ме разбере някой, защото в последно време трябва да се повтарям, за да има кой да схване какво му говоря. =_= fucked up.. Та, искам да кажа, че лоши и добри хора няма, просто защото "лошите" хора не са до толкова "лоши", колкото объркани, отхвърлени или обезумели. А когато става на въпрос за нещо, то трябва да има обратно действие или ддз, при което се получават простотии, като "добри и лоши хора". Това е човешкото мислене, да, няма граници за дивотии, но ако трябва да бъдем реални тези неща са това, което до сега е крепило човешката раса, затова не мога да съдя. Обобщено: не означава нищо.. по един или друг начин ти си добър, без значение дали за хората; за себе си; за нещо материално; за природата; за нещо духовно.. - няма значение. (:
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Re: Какво означава да си добър човек днес?

Писане  Mad.Soul Пет 29 Яну 2010, 15:33

Red devil написа:Какво означава да си добър човек днес ?
Нямам никаква идея! Аз не мисля че съм добър човек, но едва ли някой може да се похвали с това, че е добро и мило същество, което не пожелава зло на никого и никога не вреди.
Живота е суров и труден. Паднеш ли веднъж, никой няма да ти подаде ръка, дори и приятеля за който си мислил, че е най- добрият.


Защо да не си добър човек?Не е нужно да правиш път на мравката за да си добър!Според твойте престави за да си добър трябва да си мил и да се оставяш да те мачкат всички?Това не е добър човек а наивен глупак!И винаги някой може да ти подаде ръка!Не изкарвай света виновен, че има хора които немогат да си намерят добри приятели в подходяща среда!Лоши хора всъщност няма.Всеки който върши нещо лошо има оправдание за това.Хората вече крадът и убиват и т.н. за една цигара.Така е устроен света и неможеш да го промениш с наивното си мислене.
Mad.Soul
Mad.Soul
Терорист

Male
Age : 26
Location : София
Humor : ;D
Reputation : 0
Брой мнения : 617
Дата на регистрация : 07.11.2008

http://www.last.fm/user/Madzzy

Върнете се в началото Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Re: Какво означава да си добър човек днес?

Писане  Red devil Съб 06 Фев 2010, 21:05

Наивно или не това е моето мислене и моето лично мнение.
Човека винаги има две лица, винаги има принципи и начин на мислене, който за добро или лошо следва.
Както бях написала според мен добри хора няма, има хора, който се опитват да бъдат по -малко лоши.
''Хората вече крадът и убиват и т.н. за една цигара.Така е устроен света и неможеш да го промениш с наивното си мислене'' - Нима такива хора могат да бъдат оправдани!
На мен ми е кеф да изляза на улицата и да разбия лицето на първият срещнат защото денят ми не върви ! Това не може да е добро! Но всеки един от нас, в някой момент го е искал и някои са го правили! Не мисля че това е добро, но както ти каза света е устроен по този начин.
Ако си замълчиш ще те смачкат! Ако не удариш пак ще те смачкат! И подтикнат от устройството на света човек се пригодява, за да оцелее.
Понеже понятието наистина е разтегливо, а всички ние сме различни, за всеки един от нас облика на добрият човек ще бъде различен.
Добрият човек = Велик човек ( идиал, илюзия, измислица, далеч от реалността)
Човека на 21 век = Оцеляващ ( борба, жестокост, несигорност , истинска реалност)
Red devil
Red devil

Female
Age : 29
Reputation : 0
Брой мнения : 109
Дата на регистрация : 11.11.2009

Върнете се в началото Go down

Какво означава да си добър човек днес? Empty Re: Какво означава да си добър човек днес?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите