Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво е да си "Wapanese"

4 posters

Go down

Какво е да си "Wapanese" Empty Какво е да си "Wapanese"

Писане  Elune Be Praised* Съб 17 Окт 2009, 13:40

http://encyclopediadramatica.com/Wapanese


Мисля, че това си струва четенето( и осмислянето)
Elune Be Praised*
Elune Be Praised*
Терорист

Male
Age : 32
Location : I am everywhere. Yes that's right even in your head.
Job/hobbies : Баскетбол, Анимета, Фитнес, Музика, Психотерапия О.о
Humor : Копче! о.О
Reputation : 1
Брой мнения : 1213
Дата на регистрация : 10.11.2008

http://and1.com/

Върнете се в началото Go down

Какво е да си "Wapanese" Empty Re: Какво е да си "Wapanese"

Писане  Ricchan ^^ Нед 25 Окт 2009, 20:28

Oh, no, whatever should I do.

Много... непрофесионално написано като за Уикипедия и по-скоро се подиграва и показва колко са жалки уапанийците. Вярно, някои доооооста се отплесват, но все пак... не ми хареса саркастичния тон в описаното. Бас държа, че който го е писал, се мисли за много велик и е бил уапаниец преди време.

И да се замисли защо тези хора го правят. Защото смятат Япония за перфектната държава, с перфектните хора. Малко наивно наистина; Но за хора, които са отхвърлени от обществото, това е единствения начин да се отличат, да привлекат внимание, да станат част от "готините" японци.

Така че, мили мой писателю, аре първо преживей куп лайна на главата си, преоткрий анимето, оттам и любовта към японската култура и да те видим. Тези, които са преживели много, лесно се поддават на тези неща.

Че има ретарди, има, ама не това е начинът да им го покажеш. По-добре им покажи и че сред американците/англичаните/руснаците/немците/етк има хора тип "японци" - такива, които са перфектни в нашите очи.

Хич не ми дреме, ако ще да съм уапаниец за това, че смятам да уча японски. Аз не съм си го намислила просто ей тъй. Кой знае японски в България? Кой? А колко от тях остават тук? Нещата са обмислени. Но аз съм уапаниец. Защо ли въобще четете това? Отдалечете се! Заразна съм... icon_rolleyes

Според мен няма нищо лошо в това да вярваш в нещо, дори да не е точно така. Същото е и с религията, нали? Защо на нея не се присмивате?~
Важното е да запазиш някакви граници. И да помагаш на тези, които са я прескочили, да слязат на Земята. Култът към нещо е хубаво нещо, но не трябва да се вманиачаваме. Същото е и със сектите...


Последната промяна е направена от Ricchan ^^ на Вто 27 Окт 2009, 16:24; мнението е било променяно общо 1 път
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е да си "Wapanese" Empty Re: Какво е да си "Wapanese"

Писане  Façade Вто 27 Окт 2009, 16:23

На мнението на Стани съм. А и не виждам нищо лошо да си уапаниец. Какво лошо има да се възхищаваш на нещо, което си заслужава възхищението? КОй първи излезе от икономическата криза? Коя се води за най-развитата държава в света?
Според мен тоя, дето го е писал е като наще ограничени чалгарчета, но ~ .. не може да се помогне. Винаги ще има такива хора icon_lol
А колко грешки открих, просто не е реално..
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Какво е да си "Wapanese" Empty Re: Какво е да си "Wapanese"

Писане  Ronrinesu Пет 10 Сеп 2010, 18:58

о-о Това сериозно е пуснато в Уикипедията. И аз се учудих много.
Япония е модерна, развита и т.н. Но не са най-велика нация на света. Например ей това тяхното самолюбие и мания за величие им идва в повече.
Иначе и аз с удоволствие бих учила източно-азиатски култури. (Не в България естествено). Китаистика и японистика са ми сред предпочитаните специалности.
Харесвам много японски простотии и за доста неща им се възхищавам, но съм далече от идеята да ги мисля за най-съвършените на света. (Like d'oh например 90% от мъжкото население не са хубави XD)
Никога не съм крила, че си умирам да изглеждам като азиатка. Не държа да е точно японка, и на корейка, и китайка съм добовна. Майка ми пък за това много ме бъзика, щото твърди, че съм тяхно копие и ако им надяна дрехите няма да се различавам от тях. XD
Още по-смешни са ми хората, които смятат, че Япония е само аниме, игри и не знам си какви още модерни простотии. Винаги съм си падала по историческата страна, особено на Япония и Китай. Тук е момента да спомена, че китайската история ми е по-интересна.
Та има много неща, които харесвам, но и доста японски измишльотини, които намирам за глупави.
Не мисля, че съм уапанийка. XD
Ronrinesu
Ronrinesu

Female
Age : 30
Location : Градът на липите
Job/hobbies : Китайска императрица
Reputation : 0
Брой мнения : 114
Дата на регистрация : 09.09.2010

http://forest-goddess.deviantart.com/

Върнете се в началото Go down

Какво е да си "Wapanese" Empty Re: Какво е да си "Wapanese"

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите