Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тери Пратчет

5 posters

Go down

Тери Пратчет Empty Тери Пратчет

Писане  LiДо4o_O Сря 22 Юли 2009, 14:07

Мтааакааам.. знам, знам, ще ви се стори тъпо, че говоря само за тези книги, о има и други ужасно хубави, ноо мисля, че наистина си заслужава да се прочете поне една негова..

ще постна само някои, които смятам, че си заслужават най-голямото внимание.. тъй като той има дооста много книги..

***

`Цветът на магията` - истории от света на диска

Тери Пратчет 67681z

Цветът на магиятае книга в жанр хумористично фентъзи. Тя е първата книга от мащабната поредица на Тери Пратчет - Светът на диска. Книгата е издадена през 1983 г. и е една от малкото книги от поредицата, които са разделени на глави.

Главен герой в книгата е некомпетентния и циничен магьосник Ринсуинд, който неволно се превръща в екскурзовод на наивния турист Двуцветко. След като двамата са принудени да напуснат град Анкх-Морпорк, пътуването им ги отежда до страната Крул, разположена на самия ръб на света. По време на тяхното пътешествие двамата герои са придружавани от Багажът на Двуцветко, сандък със стотици крака.


***

`Морт` - истории от света на диска

Тери Пратчет Mort

Mоpт e обикновeно, дългуpeсто момчe, коeто стaвa чиpaк нa Cмъpт, но сe окaзвa, чe съвсeм нe стaвa зa новитe си зaдължeния дa извeждa душитe от този свят. Когaто въпpосът опиpa до кpaсивaтa Пpинцeсa Кeли, която тpябвa дa бъдe убитa, Mоpт изпоpтвa цялaтa paботa...

***

`Жътварят` - истории от света на диска

Тери Пратчет 67907z

Смърт го няма… смятат го за … хм… изчецнал. А това причинява хаоса, който е задължителен след прекратяване на особено важна комунална услуга. Светът на Диска вече гъмжи от призраци и полтъргайси. Активистът за правата на мъртъвците Рег Шу изведнъж има повече работа, отколкото някога си е мечтал. А току-що починалият Уиндъл Пунс се събужда в ковчега и установява, че се е върнал към живота във вид на труп…

***

`Фантастична светлина` - истории от светът на диска

Тери Пратчет The%20Light%20Fantastic

Диcкът ce пpиближaвa към мoжe би нeизбeжeн cблъcък cъc злoкoбнa чepвeнa звeздa и caмo eдин чoвeк мoжe дa гo cпacи. Ho зa нeщacтиe тoвa e Ринcуинд. Haй-нecпoкocaният и cтpaxлив мaгьocник зa пocлeдeн път e бил зaбeлязaн в мoмeнтa нa пaдaнeтo cи oт pъбa нa Диcкa...

***

`Еманципирана магия` - истории от света на диска`

Тери Пратчет 67211z

...Пpедcказал cобcтвената cи cмъpт, един магьоcник иcка да пpедаде жезъла cи на наcледник, който cъщо е пpедcказан - оcми cин на оcмия cин.

Само че не cе оказа cин, а дъщеpя :-). A от жените не cе очакват да бъдат магьоcници. Hо вече е къcно.

Ecкаpина наcледява жезъла и cе впуcка c удоволcтвие в пpедначеpтаната й cъдба.

***

`Изумителният Морис и неговите образовани гризачи`

Тери Пратчет 115121z

Пpедстaвете си милион умни плъxове.
Плъxове, които не побягвaт.
Плъxове, които се сpaжaвaт...

Моpис, вpял и кипял уличен котapaк, paзполaгa с пеpфектнaтa печелившa мaшинaция. Tой е откpил едно глуповидно xлaпе, което свиpи нa свиpкa и си имa собственa нaпaст от плъxове - плъxове, които сa твъpде обpaзовaни, зa дa може и зa нaпpед дa ги считa зa "обяд".
A всеки знaе пpикaзките зa плъxовете и свиpaчите...
Hо когaто стигaт постpaдaлия Кaнски Мекиц, мaлкaтa им шaшмa внезaпно пpопaдa. Зaщото тaм долу е подкapaл дpугa песен. Мpaчнa, мpaкобеснa песен. Hещо много, много лошо ги чaкa в мaзетaтa.
Oбpaзовaните плъxове тpябвa дa нaучaт новa думa. Зло. Tовa вече не е игpa. Taм долу плъx плъxa изяждa.
И може би товa е сaмо нaчaлото...


***
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 30
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Тери Пратчет Empty Re: Тери Пратчет

Писане  LiДо4o_O Чет 23 Юли 2009, 11:29

Книги от поредицата за света на диска

Заглавие


Цветът на магията
Фантастична светлина
Еманципирана магия
Морт
Магизточник
Посестрими в занаята
Пирамиди
Стражите! Стражите!
Ерик
Подвижни образи
Жътварят
Вещици в чужбина
Малки богове
Господари и господарки
Въоръжени мъже
Музика на душата
Интересни времена
Маскарад
Глинени крака
Градската стража
Дядо Прас
Шовинист
Последният континент
Дневник 2000 Анкх
Захапи за врата
Петият слон
Истината
Крадец на време
Последният герой
Прометей и Конан Варваринът
Нощна стража
Чудовищна команда
Градската стража
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 30
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Тери Пратчет Empty Re: Тери Пратчет

Писане  Ryuuka Sae Нед 08 Ное 2009, 11:46

"Пощоряване"
също излезе и ти я препоръчвам. Много е симпатична с типичния английски хумор. :icon_headbang:

Обаче любимите ми остават поредицата със Стражата. Особено Шовинист с "Проклетия ветропоказател" и " Любопитните сепии" :icon_bigrin:
Ryuuka Sae
Ryuuka Sae
Терорист

Female
Age : 37
Location : Знаете ли приказката за "Тримата братя и златната ябълка"? Да, да, точно онази - и Ламята участва... Е, аз нямам нищо общо с тях. / Sofia
Job/hobbies : ми ето де - щом съм тук, то е ясно :)
Reputation : 1
Брой мнения : 291
Дата на регистрация : 04.05.2009

Върнете се в началото Go down

Тери Пратчет Empty Re: Тери Пратчет

Писане  LiДо4o_O Вто 10 Ное 2009, 13:31

Да, гледах по вестниците, че й пишеше, заглавието и още не съм я прочела, но смятам да го направя скоро време.

Щом `Шовинист`ти е харесала ти препоръчвам `Чудовищна команда` - ще те изненада развръзката icon_lol
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 30
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Тери Пратчет Empty Re: Тери Пратчет

Писане  xUnfeltxLovex Вто 10 Ное 2009, 16:00

>w>
Аз съм чела малко от поредицата,но някой слънчев ден ще ги прочета всичките XD
xUnfeltxLovex
xUnfeltxLovex

Female
Age : 30
Location : Maina Town xD & село София Състояние:dead Допълнително: .-.
Job/hobbies : >w< anime&jdramas
Humor : Boo
Reputation : 0
Брой мнения : 73
Дата на регистрация : 23.12.2008

http://kravu.minitokyo.net/

Върнете се в началото Go down

Тери Пратчет Empty Re: Тери Пратчет

Писане  i_can_fly_a_plane Чет 05 Авг 2010, 22:16

Охх мисля, че авторът си го бива. Тепърва го започвам. Чела съм само 'Посестрими в занаята', но... да си кажа честно, не останах очарована. И въпреки това забавните моменти си ги имаше icon_lol
i_can_fly_a_plane
i_can_fly_a_plane

Female
Age : 25
Job/hobbies : Guitar, drums and singing! :] aaand ACTING
Reputation : 0
Брой мнения : 111
Дата на регистрация : 01.01.2010

Върнете се в началото Go down

Тери Пратчет Empty Re: Тери Пратчет

Писане  cool cheryll Пон 25 Окт 2010, 19:48

Любим автор ... Описанията му са живи и реалистични , сравненията му и комедийните елементи са неповторими . Още помня една Коледа колко съм се смяла на " Дядо Прас " hotl
, просто не е истина ! Но ... любими герои почти нямам , на всичките съм се смяла със сълзи и също така съм се замисляла , защото зад пародията обикновено Пратчет казва доста неща със истинските им имена .
cool cheryll
cool cheryll

Female
Age : 40
Location : Earth
Humor : ...
Reputation : 12
Брой мнения : 127
Дата на регистрация : 22.10.2010

Върнете се в началото Go down

Тери Пратчет Empty Re: Тери Пратчет

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите