Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Lord of the Rings-Trilogy

+2
Little.Vampire
Shinshoku
6 posters

Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  Shinshoku Съб 14 Мар 2009, 20:54

Чудех се как може да го нема тоя велик филм тука icon_rolleyes

The Lord of the Rings-The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings-Trilogy 97_35566_0_TheLordOfTheRingsTheFellowship


## Жанр : Екшън / Фентъзи / Приключенски

## Режисьор : Питър Джаксън

## Сценарист : Фран Лолш

## В ролите : Хюго Уийвинг, Илайджа Ууд, Лив Тайлър, Йън Холм, Шон Бийн, Джон Рис-Дейвис, Кристофър Лий, Йън Маккелън, Кейт Бланшет, Виго Мортенсен, Шон Остин

## IMDB : Линк към IMDB / User Rating: 8.7/10 (279,103 votes) / Top 250: #19

## Държава : САЩ / Нова Заландия

## Година : 2001

## Премиера : 22 Март 2002 за България

## Времетраене : 180 минути

## Резюме : От 1954 г., когато е публикувана "Задругата на пръстена" от Дж.Р.Р. Толкин - първата част от неговия забележителен епос в три тома, "Властелинът на пръстените", тя разпалва от въображението и мечтите на повече от 100 милиона читатели по цял свят. Със създаването на напълно нова и вълнуващо достоверна вселена, книгата се превръща в еталон за жанра "фентъзи". Питър Джаксън съживява тази фанатзия в удивително филмово приключение. То представя незабравим герой - хобитът Фродо Багинс - въвлечен във война с митични мащаби в Средната земя: свят, пълен с вълшебство и магични умения. Но преди всичко филмът е апотеоз на преданото приятелство и личната смелост, които биха могли да надмогнат дори и най-разрушителните сили на мрака.!


The Lord Of The Rings : The Two Towers

The Lord of the Rings-Trilogy The_Lord_of_the_Rings__The_Two_Towers_0

## Режисьор : Питър Джаксън

## В ролите : Йън Маккелън, Шон Бийн, Виго Мортенсен, Лив Тайлър, Миранда Отто, Кристофър Лий, Шон Остин, Джон Рис-Дейвис, Кейт Бланшет, Илайджа Ууд, Хюго Уийвинг

## IMDB : Линк към IMDB

## Оценка в IMDB : 8.7/10 (193,218 гласа) #25 в топ 250 на IMDB

## Официален сайт : Линк

## Държава : САЩ / Нова Зеландия / Германия

## Година : 2002

## Времетраене : 223мин.

## Бюджет : 94,000,000 $

## Релийзът е на група : aXXo

## Субтитри : В торента ,благодарение на http://subs.unacs.bg

## Резюме : Втората част от фантастичната история започва оттам, където свърши първата: смелата група от хобити, елфи и хора се е разделила на три, опитвайки се да се противопостави на злите сили на Саруман и Саурон. В своите пътешествия, членовете на Задругата ще се сблъскат с невъобразими опасности и древни чудеса. Заедно те ще трябва да се изправят срещу могъщата сила на Двете кули. С много нови светове и завладяващи нови герои приключението продължава... с още по-богати образи, по-зрелищни визуални ефекти, повече магия...


The Lord Of The Rings : The Return Of The King

The Lord of the Rings-Trilogy Lgfp1269legolas-and-gimli-lord-of-the-rings-return-of-the-king-poster

## Режисьор : Питър Джаксън

## В ролите : Илайджа Ууд, Лив Тайлър, Миранда Отто, Джон Рис-Дейвис, Виго Мортенсен, Йън Маккелън, Орландо Блум

## IMDB : Линк към IMDB

## Оценка в IMDB : 8.8/10 (201,736 гласа) #9 в топ 250 на IMDB

## Официален сайт : Линк

## Държава : САЩ / Нова Зеландия / Германия

## Година : 2003

## Времетраене : 251мин.

## Бюджет : 94,000,000 $

## Релийзът е на група : aXXo

## Субтитри : В торента ,благодарение на http://subs.unacs.bg

## Резюме : Историята продължава… Докато Фродо, Сам и Ам-гъл се приближават към отровените от злото земи на Мордор, за да унищожат Единствения, Арагорн се опитва да обедини хората, за да се изправи срещу Саурон. Времето им изтича, а силите на злото обсаждат Минас Тирит, столицата на кралете на Гондор.

Кралят се завръща. Арагорн се извисява на бойното поле и властният му светъл поглед, възпламенява войската, която се подчинява на волята му. Светът на Средната земя е на ръба да бъде разкъсан в една последна битка между Доброто и Злото. Пътят продължава напред към светлината или назад в мрака.


Info:zamunda.net

Филма е страхотен,обожавам го :)


Последната промяна е направена от -Storm.Fucker- на Чет 14 Май 2009, 19:12; мнението е било променяно общо 3 пъти
Shinshoku
Shinshoku
Ретард

Female
Age : 31
Reputation : 5
Брой мнения : 4296
Дата на регистрация : 03.06.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  Little.Vampire Пет 03 Апр 2009, 18:02

Оооо, да!
Невероятни са! Гледала съм ги всичките, и то по няколко пъти! :icon_bigrin:
Little.Vampire
Little.Vampire
Модератор

Female
Age : 29
Location : Unknown
Job/hobbies : Goth & Vampires
Humor : Може ли да вечерям с теб?
Reputation : 11
Брой мнения : 2313
Дата на регистрация : 07.11.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  Blackie. Пет 03 Апр 2009, 19:33

Един от любимите ми филми.
И историята и героите са страхотни.
Blackie.
Blackie.
Зарибен

Female
Age : 28
Reputation : 2
Брой мнения : 2652
Дата на регистрация : 25.03.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  Shinshoku Пет 03 Апр 2009, 19:35

Нвероятен си е филма. Чрез него доста актьори които до сега не са били толкова известни, в този филм блеснаха :) Всичко, ефекти,костюми, история...всичко е изпипано и ти прай кеф да го гледаш ^^
Shinshoku
Shinshoku
Ретард

Female
Age : 31
Reputation : 5
Брой мнения : 4296
Дата на регистрация : 03.06.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  misashi Пет 03 Апр 2009, 20:02

Това е най-любимия ми филм.Аз първо прочетох книгите и още от първия път направо се влюбих в историята.Но не съм предполагала че ще направят такъв невероятен филм по книгата на Толкин.И в действителност много актьори пробиха благодарение на филма.А една от най-добрите роли е на Ам-Гъл...звучи малко странно,но си е така шапка му свалям на Анди Съркис icon_lol Това което със сигурност може да се каже е че се нарежда до най-великите хитове в жанра,а и в историята на киното,със страхотни ефекти, страхотен саундтрак и зрелищни битки.И да, всичко е изпипано,има си и свойте дребни пропуски, но за такава мащабна продукция е неизбежно пък и се броят на пръстите на едната ръка.Аз съм "малко" пристрастна, знам филмите на изуст,но не може да се отрече че комбинацията - "Толкин-Джаксън" роди уникален хит който за мен си остава на първо място.Може още доста да се изпише ама айде да не прекалявам. :icon_bigrin:
misashi
misashi

Female
Age : 32
Location : Япония
Reputation : 0
Брой мнения : 58
Дата на регистрация : 18.02.2009

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  CriminaL Baby. Чет 14 Май 2009, 18:09

Каква съм излагация само, за да не пиша тук...
Да кажем, че бях някъде 2-ри клас (щом само първите два филма бяха излезли), когато открих филма. И направо се вманиячих. Филмите още тогава ги изгледах по 2-3 пъти. След като ми омръзна, започнах да търся инфо за "Завръщането на Краля" и датата на излизане в България. Поне няколко месеца съм разпитвала и търсила. Накрая ми омръзна и се отказах.
Преди няколко месеца бяха давали "Завръщането на Краля" по НТВ, мисля. Присетих се за трилогията и още през нощта си я изтеглих.
Общо взето, всеки един филм съм го гледала поне 5-6 пъти и съм направо вманиячена. Разликите с книгите са наистина много, но това определено ми се нрави.
Сега и аз да кажа какво ми направи най-силно впечатление - архитектурата, особено на Минас Тирит. Велика е! Абсолютно всичко си е изпипано относно архитектурата, че направо ме главозамая първия път. Също и битките са невероятни.
Любими герои: Леголас и Гимли.
Любима сцена: Надпиването от началото на "Завръщането на Краля". Уникално беше, толкова съм се смяла... icon_lol
Любима част: "Двете Кули"

Това беше от мен, мисля... Ако се сетя за още нещо, ще пиша.

П.С. Забелязвам засилена употреба на руси перуки и лещи... icon_lol
CriminaL Baby.
CriminaL Baby.
Ретард

Female
Age : 27
Reputation : 66
Брой мнения : 3397
Дата на регистрация : 14.04.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  Shinshoku Чет 14 Май 2009, 18:30

Ryuugu Rena ~ написа:
Сега и аз да кажа какво ми направи най-силно впечатление - архитектурата, особено на Минас Тирит. Велика е! Абсолютно всичко си е изпипано относно архитектурата, че направо ме главозамая първия път. Също и битките са невероятни.
Любими герои: Леголас и Гимли.
Любима сцена: Надпиването от началото на "Завръщането на Краля". Уникално беше, толкова съм се смяла... icon_lol
Любима част: "Двете Кули"

П.С. Забелязвам засилена употреба на руси перуки и лещи... icon_lol

уаааа..сейм хиър icon_lol обожавам елфите...още от малка си падам по дългокоси батковци icon_lol особено с остри уши icon_lol Леголас ми е любимец просто заедно с...мм...забравих му името на елфа който го убиха в ДВЕТЕ КУЛИ, който умря в ръцете на Арагорн...напиването просто кърти icon_lol
"Усещам леко гъделичкане по прънстите, май започва да действа" smile не е истина как падна Гимли smile
Двете Кули просто е велика.Битка там е просто...немам думи...да не говорим че момента с енти-те ми е любим когато атакуваха Саруман...абе изобщо велик филм...най-великия за века...никога няма да ми омръзне.. ;)
Shinshoku
Shinshoku
Ретард

Female
Age : 31
Reputation : 5
Брой мнения : 4296
Дата на регистрация : 03.06.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  CriminaL Baby. Чет 14 Май 2009, 19:04

Eлфът, който го убиха в "Двете Кули" се казва Халдир. Както и да е.
Сцената с ентите беше велика. Особено когато този, който разнасяше Мери и Пипин из гората разбра, че голяма част от дърветата липсват. И когато ентите размазаха орките, които навлязоха в гората... Уникално беше просто.

Споменах ли, че Мери и Пипин ме радват на макс? icon_lol Когато единия от двамата изрита някакъв си в лицето, докато пееха, качени на масата, си умрях от смях icon_lol
Нито един от филмите определено не се жанрира като комедия, но мен лично ме е болял коремът от смях icon_lol

"Какво става оттатък?"
"Да ти го опиша ли? Или искаш да те покача на сандък?" icon_lol

Бду, смехът на Гимли рулз icon_lol

П.С. Само мен ли Еовин ме дразни?
CriminaL Baby.
CriminaL Baby.
Ретард

Female
Age : 27
Reputation : 66
Брой мнения : 3397
Дата на регистрация : 14.04.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  Shinshoku Чет 14 Май 2009, 19:09

Ryuugu Rena ~ написа:
П.С. Само мен ли Еовин ме дразни?

Честно казано ми беше все тая. Аз бях прекалено съсредоточена б/у самия филм и не забелязах Еовин, въпреки че беше доста дразнеща на моменти като се таковаше около Арагорн drop Не че ме интересува де. Арагорн не ми е сред любимците така или инче...
Мери и Пипин рулз icon_lol
Мен ме дразнеше адски много Фродо drop Можеби щото беше психясал от пръстена но...все като идваха моментите с него,Сам и Ам-гъл ги превъртах icon_lol

Eлфът, който го убиха в "Двете Кули" се казва Халдир

п.п. Същия icon_lol Поради факата че само за малко беше на екрана не му запомних името drop
леле имаше едном момиче в даскалото ни което приличаше на него и направооо love не знам как не и скочих да я разцелувам icon_lol
Shinshoku
Shinshoku
Ретард

Female
Age : 31
Reputation : 5
Брой мнения : 4296
Дата на регистрация : 03.06.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  CriminaL Baby. Чет 14 Май 2009, 19:21

И аз не бих му запомнила името ако не четях книгата.
Иначе и аз превъртах моментите с Фродо, Сам и Ам-Гъл. И тези, в които Еовин се върти около Арагорн. Въпреки, че той определено не ми е сред любимите герои, тая ми бърка в психиката.
Бду, щеше да е яко, ако Фродо беше паднал в оная лава, когато ходеха да унищожават пръстена.

П.С. Радвам се, че диалозите в сценария на филма и книгата са много различни. В "Загругата на пръстена" (книгата) Леголас е тотално пренебрегнат и сигурно има някъде 20 реплики icon_lol
CriminaL Baby.
CriminaL Baby.
Ретард

Female
Age : 27
Reputation : 66
Брой мнения : 3397
Дата на регистрация : 14.04.2008

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  Sinner Пон 18 Май 2009, 20:09

страхотен филм..
Sinner
Sinner
Модератор

Female
Age : 29
Reputation : 0
Брой мнения : 1676
Дата на регистрация : 14.05.2009

Върнете се в началото Go down

The Lord of the Rings-Trilogy Empty Re: The Lord of the Rings-Trilogy

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите