Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bakuman

5 posters

Go down

Bakuman Empty Bakuman

Писане  Megaphy Нед 03 Окт 2010, 14:09

Bakuman Bakuman_review02

Тип: TV
Епизоди: 25
От-до:
Първи сезон: 2 Октомври 2010 до 2 Април 2011
Втори сезон: 1 Октомври 2011 до ?
Продуценти: J.C. Staff, NHK
Жанрове: Комедия, Драма, Романтика, Училище, Шоунен
Времетраене: 24 мин. на епизод

Моритака Маширо и Акито Такаги са две напълно противоположни личности. Маширо е обикновен деветокласник, но талантлив художник, а Такаги пълен отличник и амбициозен писател. След дълги усилия, Такаги най-после убеждава Маширо да се присъедини към него, за да станат най-великите мангака в Япония. Със своя талант в писането, Такаги се надява да стане успешен мангака, а Маширо със своите художествени умения, да се ожени за момичето на мечтите си, Азуки Михо.


Последната промяна е направена от Megaphy на Нед 25 Сеп 2011, 00:50; мнението е било променяно общо 4 пъти
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Гост Нед 03 Окт 2010, 15:26

Пръвият епизод беше доста интересен. xD Надявам се тъй да си остане и занапрад. Имам по-големи очаквания от туй аниме.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  - Chii ;3 Нед 03 Окт 2010, 17:24

На това съм му чела мангата ;33
Доколкото помня е от авторите на Death Note и арта много си прилича. Историите нямат нищо общо обаче ;33
Ааа, ще го гледам аз, накъде без мен icon_lol


Едит:
Ахахах, много се смях, когато отидоха пред Михо icon_lol Големи са идиоти и двамата.
Акито малко.. много прилича на Лайто, но.. той Лайто беше хубав, тъй че нямам нищо против xD
- Chii ;3
- Chii ;3
Терорист

Female
Age : 28
Reputation : 1
Брой мнения : 390
Дата на регистрация : 02.10.2010

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Shinshoku Съб 23 Окт 2010, 22:47

*waves hand* I r too lazy to read the manga...shikashi,
анимето радва, а арта е един от тези които ми харесват, само Акира нещо не ми харесва, виждала съм мангата и някак там повече ме радва.
можеби започнах да го гледам заради пича който прилича на Лайт *очаква психарки смях* и все пак *nod nod* agreed, Light is sexier


Акито малко.. много прилича на Лайто, но.. той Лайто беше хубав, тъй че нямам нищо против xD


Последната промяна е направена от maple&riri на Нед 16 Яну 2011, 01:53; мнението е било променяно общо 1 път
Shinshoku
Shinshoku
Ретард

Female
Age : 30
Reputation : 5
Брой мнения : 4296
Дата на регистрация : 03.06.2008

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Sinner Вто 26 Окт 2010, 12:52

- Chii ;3 написа:Акито малко.. много прилича на Лайто, но.. той Лайто беше хубав, тъй че нямам нищо против xD

Има прилика, но не е чак толкова голяма.
W/e, става за убиване на време, ще се следи.
Sinner
Sinner
Модератор

Female
Age : 28
Reputation : 0
Брой мнения : 1676
Дата на регистрация : 14.05.2009

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Megaphy Сря 12 Яну 2011, 19:25

    Може и да си говоря само от перпектива на мангата, но J.C. Staff са анимирали
    дословно до най-малкия детайл и им се радвам. (като изключим факта, че в анимето
    романтиката се има за по-важен фактор, но такова впечатление правят единствено
    опенинга и ендинга, както и някои flashbacks, но иначе не е така) Депресирах се защото
    Маширо е на моята възраст, а аз рисувам от както се помня (губят ми се последните
    2 години), но съм далеч от нивото му. За Бога, не съм даже на ниво fanart. Наскоро
    хванах цаката на ръцете. xD Както и да е, влезна ми под кожата и се ентусиазирах да
    наблегна отново на старото си хоби. Маширо е моят идол и лична муза, общо взето
    цялото аниме и манга се превърнаха в нещо като символ в моя живот.
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Shinshoku Съб 24 Сеп 2011, 19:47

Slice of life.
Като цяло, попринцип жанра и историята на анимето не са ми по вкуса (рядко се хващам да гледам анимета свързани с реалностите на живота), however изгледах го и ми хареса.
Интересно е и мотивиращо, тъй като героите са на годините на зрителите които в момента преминават през периода на мечтите и планирането на бъдещето.
Само романтика ме отблъскваше, tbh. Too cheesy и напълно ненужна за мен (тъй като аз ненавиждам каквато и да било романтика).
Това настрана, заслужава си.
Shinshoku
Shinshoku
Ретард

Female
Age : 30
Reputation : 5
Брой мнения : 4296
Дата на регистрация : 03.06.2008

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Megaphy Нед 25 Сеп 2011, 00:55

Ще се изумите колко зарибяващо става. След като Маширо и Такаги навлязат в занаята, романтичните обещания губят всякакъв смисъл. Толкова са посветени на работата си и толкова здраво се трудят, че всичко останало няма значение. Азуки нека го чака.
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Katinkka Нед 25 Сеп 2011, 09:13

Страшно интересно аниме. Мислех си, че няма да ми хареса толкова.. тъй като историята не ми се струваше кой знае какво, но просто е страшно добро <3 арта, опенинга, а споменах ли, че си падам по Shujin? x3
me waits the second season :3
Katinkka
Katinkka
Терорист

Female
Age : 29
Location : Бургас
Job/hobbies : Ren, Ren, Ren, Ren.
Reputation : 2
Брой мнения : 706
Дата на регистрация : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Megaphy Съб 05 Ное 2011, 21:54

Ужас, предстои най-ужасната част от мангата. Не знам как ще преглътна следващите няколко епизода. Болката на Маширо ще ме кара да умирам вътрешно малко по-малко докато накрая не се срина от състрадание ; _ ;
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Bakuman Empty Re: Bakuman

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите