Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Once

2 posters

Go down

Once Empty Once

Писане  Enery Пет 16 Юли 2010, 20:21

Once Once_poster

    Режисьор : John Carney
    В ролите : Glen Hansard, Marketa Irglova, Hugh Walsh, Gerard Hendrick, Alaistair Foley, Geoff Minogue, Bill Hodnett, Danuse Ktrestova
    Жанр : Драма, Мюзикъл, Романтичен
    Оценка в IMDB : 8.1/10 (28,464 гласа)
    Държава : Ireland
    Година : 2006
    Времетраене : 85 min.

    Резюме : Филмът представя историята на странстващ уличен певец от Ирландия и емигрантка от Чехия. Един модерен мюзикъл за тяхната изпълнена със събития седмица в Дъблин, докато пишат, репетират и записват песни, разказващи любовната им история.

    Награди и номинации : Спечелил Оскар за оригинална песен. Спечелил 14 награди. Номиниран за други 18 награди.


Ah, well, как да се изкажа? Леко сложно... ^^" Ъм, мога да кажа, че това е един от малкото наистина стойностни филми, които съм гледала през живота си. Да, аматьорски е и да, с нисък бюджет, но е станал нещо повече от "просто филм", защото самата игра и чувствата, които предава филма са меко казано невероятни. Да не говорим за уникалната музика. Филмът не е за всеки, да, но ако си романтик или меланхолик филма просто те пронизва с такава невероятна сила, че после е трудно да се върнеш към реалността. Докато го гледах се усмихвах през цялото време без дори да знам защо. Краят беше наистина завършен, а не като повечето романтики, където всички са щастливи и двамата главни героя са заедно. Да, щастливи са, но по нестандартен начин за романтиките, затова смятам, че е превъзходен филм, който може да те изкара от гадостите на деня. (:
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Once Empty Re: Once

Писане  Ricchan ^^ Съб 17 Юли 2010, 02:53

Това определено е филм, който не бих изтрила от компютъра си, каквито и да са обстоятелствата, а ако го изгубя в пространството - то ще го изтегля пак. Подкрепям Лори в абсолютно всичко, което каза... По-добре не бих могла да се изкажа. Филмът беше истински, това е. Простичка, но толкова дълбока и пълна със символи история, подплътена с перфектна игра от страна на героите и прекрасна музика... Какво повече може да иска мойта романтична, заблудена душа? D: Последните 10 минутки стабилно си похълцах, а като излязоха надписите ревнах... Въздейства ми просто. Уникален филм. Поредното доказателство, че американските бози са... ами бози. ТОВА беше романтичен филм. И бих го гледала пак. И бих си изтеглила абсолютна всяка песен, включена в него. Точно толкова добър е :)

Колкото до това дали е за всеки: ми ако сте робчета на американските бози - да, няма да ви хареса, или пък ще врънкате за простотии, свързани с края, или пък развитието на отношенията между двамата.

За мен една топла прегръдка изпълнена с толкова наплували чувства е далеч по-романтичен елемент от "гонене по летищата" TM, "kiss накрая" TM, "Сватба накрая" soap TM и каквито още там клиширани стереотипи съществуват. Може би, един от любимите ми филми въобще. А самата реализация ми напомни бългaрски филм и това много ми допадна. Имаше го този елемент, макар и нашите да са далеч по-вулгарни и пълни с некадърни актьори.
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите