Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sengoku BASARA

5 posters

Go down

Sengoku BASARA Empty Sengoku BASARA

Писане  General_Grievous Вто 22 Дек 2009, 14:23

Sengoku BASARA Basara

Тип: ТВ
Епизоди: 12
Статус: Завършено
От-до: 1 април , 2009 до 17 Юни, 2009
Продуценти: Production I.G
Жанрове: Екшан, Исторически, Бойни изкуства, Самурай, Супер сили
Продължителност: 23 мин. за епизод

В годините на вражда, Япония е разделена на много полу-независими провинции, управлявани от феодални лордове, които непрестанно воюват помежду си за повече власт. Амбициозни лордове от всеки ъгъл на архипелага се включват в тези битки – Такеда Шинген от Кай, Санада Юкимура, Уесуги Кеншин от Ечиго, Азай Нагамаса от Оми, Токугава Йеясу от Микава и много други...

Това са дни на неспирни войни и хаос. Когато войната завзема цялата страна, картата претърпява големи промени. В неспирният конфликт, един мъж най-накрая изглеждаше на една крачка от установяване на тотален контрол над страната. Той беше лорда от Овари, шестият Небесен Дяволски Крал - Ода Нобунага.

Но сега, млад генерал в синя ризница, прави своето неочаквано появяване в този объркан сценарий, водейки огромна армия от кавалеристи от северните провинции. Той е Дате Масамуне „Едноокия дракон”, и идва за главата на Ода Нобунага, за окончателното превъзходство за власт.



Добавки:
  • Главния герой Масамуне Дате е озвучаван от Nakai, Kazuya който също така е узвочавал и Хижиката от Гинтама и това кара героя Дате страшно много да прилича на Царя на маионезата (Хижиката) icon_lol

  • Кеншин Уесуги е озвучаван от Paku, Romi (о.О) доста дистърбинг ако питате мен.. хич не му отива, така и не му свикнах на гласа до края на анимето..


Имаше още доста известни мъжки сеюта на ме марзи да ги дабавям drop
General_Grievous
General_Grievous
Терорист

Male
Age : 31
Location : Hell of Blazing Fires
Reputation : 0
Брой мнения : 1137
Дата на регистрация : 05.03.2008

http://myanimelist.net/profile/LonelyStrategos

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  Megaphy Вто 22 Дек 2009, 14:43

    Tова за Хиджиката и Паку Роми нарочно ли го спомена? О.О На всичкото отгоре
    Production I.G. Ще го гледам мама му стара, обичам екшъни.
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  Façade Вто 31 Авг 2010, 01:54

Това аниме много ме забавлява. icon_lol Дате приказва на английски, Ода живее в пещера, Иеясу вади егати войника, а да не говорим за къртечницата на жената на Ода! Просто съм си умряла icon_lol
И да му бяга сложили в жанра шоунен-ай - нямаше да има разлика. То направо си е очевадно, че Дате и Юкимура се харесват момчетата icon_lol пък и като се има в предвид Ода и Ранмару...който все още чакам да видя между другото.
А и тея брони... и прическите... доколкото ми е известно всички даймьо е трябвало да са с еднакви прически. ;о
Няма да споменавам на Дате коня, който все още го бъркам с мотор! XD

Едит:
Та, кхъм... Така дългоочаквания ми Ранмару се оказа едно лапе, което през цялото време е щяло да ми извади очите.
Акечи е егати психопата. Харесвам го :д
Останах с впечатлението, че нинджите са нещо съвсем нормално и повечето даймьо са си имали по една там.
А Иеясу как ли е станал шогун по-късно... От отвъдното може би... Нобунага го убили някакви неизвестни воини... not. Но аниме все пак~
Арта е прекрасен, като изключим горката Ичи, която е невероятно грозна и дразнеща.
Юкимура и.. Шинген? са егати образите като почнат да си крещят и Саске отстрани :д И като цяла нямаше герой, който да ме дразни (освен гореспоменатата Ичи де). Дате няма да го коментирам, защото надали на някой му се слуша фенгърлските ми размиси :д



Втората част и нея я започнах, сега чакам да излезе 9ти пеизод :д
Хубаво е, че карат подред: Обунага -> Хидейоши.. ама убига най-важния от цялата работа, така че надали ще им трети сезон :д
На Юкимура явно взе д аму идва малко акъл в главата, добре че Шинген го прати на запад. Прецаканото, поне за мен де, е че няма много МасаЮки моменти, ама.. хД
И и и ОМГ, Хидейоши е егати мутанта! Новия му весал изглежда по-не-психясал, но все още има време да го видим. icon_lol
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  General_Grievous Сря 01 Сеп 2010, 11:10

Ако анимето въри по историята на игрите ще има 3 ти сезон който главно ще се върти около битката на Секигахара а и анимето не се възпроизвежда рално как са се разили нещата има отклонения ама няма да споилвам icon_lol
General_Grievous
General_Grievous
Терорист

Male
Age : 31
Location : Hell of Blazing Fires
Reputation : 0
Брой мнения : 1137
Дата на регистрация : 05.03.2008

http://myanimelist.net/profile/LonelyStrategos

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  Façade Сря 01 Сеп 2010, 11:18

Ами, не я знам историята, аз разсъждавам по реалните събития icon_lol Бтв, кога излизат епизодите знаеш ли? :?


Spoiler:
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  Façade Сря 29 Сеп 2010, 18:57

Тъкмо изгледах 12ти еп..
Бях се отчаяла, че повече няма да чуя ARE U READY GAIZ?! XDDDDDDDD
Иеясу пък от къде с епръкна... Ама знаех си, че е той! Още от 11ти го разбрах. С тоя робот от километри с епознава xD
Ама Коджиро егати ниндата стана, когато се би с Ханбей XD Чак си развали прическата, ей!
Юки-чан и той~
Малко ме е яд, че накрая Юки и Дате не се събраха (не като двойак нали xD), но пък ако всеки един сезон свършваше така нямаше да е интересно.
В крайните сцени обаче как си личеше, че ще има продължание...
Cant wait to see the moviee <33
И днао пак да има: "R U READY GAIZ?! PUT YA GUNS ON! LETS PARTY!" XDDD
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  Tzeentch God of Chaos Вто 18 Окт 2011, 17:14

Вече е излязъл филма за Сенгоку Басара "The Last Party" в Япония. Само да се появи на ДВД че някой да го субне и качи някъде. Развитието е около битката за Секигахара.
И
Spoiler:
Tzeentch God of Chaos
Tzeentch God of Chaos
Терорист

Male
Location : In the Aethyr
Job/hobbies : Sorcery, Machiavellian scheming, Power craving and Subtle Manipulation
Reputation : 2
Брой мнения : 828
Дата на регистрация : 21.01.2008

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  - Chii ;3 Съб 22 Окт 2011, 14:25

Наскоро се чудех за филма... на 2ри юли, right? :D
Към Нова година може ид а го гледаме.. то мен не ме бърка мн за субтитрите - и на японски ще се радвам :дддд


Spoiler:
- Chii ;3
- Chii ;3
Терорист

Female
Age : 28
Reputation : 1
Брой мнения : 390
Дата на регистрация : 02.10.2010

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  Megaphy Пет 20 Яну 2012, 21:49

С Юки завземаме Япония.
Който от вас не е играл Samurai Heroes много изпуска.

Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Sengoku BASARA Empty Re: Sengoku BASARA

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите