Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Недостигът на сън е по-опасен за жените

+14
unreal girl
Comma.
Apathy
Chaos
rock_pure3
CriminaL Baby.
nevitu
LiДо4o_O
Little.Vampire
c0lourblind-
Shivers
{Bloody.Rose}
Enery
Ricchan ^^
18 posters

Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Ricchan ^^ Съб 04 Юли 2009, 14:35

Недостигът на сън е по-опасен за жените, отколкото за мъжете.

Ако представителките на прекрасната половина на човечеството спят по-малко от осем часа на денонощие, те могат да развият сърдечни заболявания, алармират британски учени от Университета Уорик и Юнивърсити Колидж в Лондон.

Така науката реши и датиращия отдавна семеен спор: кой трябва да стане по-рано и да направи закуската – мъжът или жената.

Учените са категорични - първи трябва да стане мъжът.

Краткият сън не е полезен нито за мъжете, нито за жените, но за женският организъм той може да има разрушителни последици.

Учените са установили, че недоспиването води до увеличаването в кръвта на жената на силно активния протеин HS-CRP, който в повечето случаи води до развитието на сърдечносъдови заболявания.

За мъжете недоспиването не е чак толкова опасно, макар лекарите да съветват не по-малко от 7-8 часа сън дневно.

Vesti.bg

;o Добре, че не ми е навик да не спя, освен като съм на даскало понякога
drop
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Enery Нед 05 Юли 2009, 19:24

Добре че спя по 12-15 часа на ден.. ще живеем дълго, ако не пукнем от друго. То жената като не спи като хората е хипер раздразнено животно, казвам ви.. знам от личен и неприятен опит. icon_lol
Enery
Enery
Ретард

Female
Age : 30
Humor : bullshit much, huh?
Reputation : 6
Брой мнения : 3080
Дата на регистрация : 27.02.2008

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  {Bloody.Rose} Пон 06 Юли 2009, 12:52

Ахахаах .. са к`во ще умирам ли?!
Мен тия 8 часа за ми за 3 - 4 дни ..
а те искат за една нощ .. icon_lol
{Bloody.Rose}
{Bloody.Rose}
Ретард

Female
Age : 32
Location : Far away from here.. In my own world..
Humor : Психопат с клавиатура..
Reputation : 2
Брой мнения : 5942
Дата на регистрация : 04.02.2008

https://allanimes.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Shivers Пон 06 Юли 2009, 12:55

Аз като казвам, че ще умра млада и красива...
Shivers
Shivers
Ретард

Female
Age : 31
Reputation : 0
Брой мнения : 5063
Дата на регистрация : 22.02.2008

http://www.last.fm/user/iruqe

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  c0lourblind- Вто 07 Юли 2009, 08:54

Айде бе, от недоспиване никой не е умрял icon_lol
c0lourblind-
c0lourblind-
Администратор

Age : 29
Groups I'm in : Недостигът на сън е по-опасен за жените 8873675920a788425f138d487e548a78
Location : Gallifrey
Job/hobbies : nerd
Humor : аpathetic
Reputation : 22
Брой мнения : 2293
Дата на регистрация : 01.05.2008

http://www.pottermore.com/

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Ricchan ^^ Вто 07 Юли 2009, 11:25

Днес докато едва не ми потекоха лигите на диванчето в офиса на баща ми докато го чаках да освободи компа и да си върша практиката, той се изцепи със следното: Като свършиш бягай да спиш, че ще полудееш!

Дами и господа, побъркваме се.

Между другото, още не съм лягала от вчера насам
smile
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Little.Vampire Сря 22 Юли 2009, 21:50

Леле, не ми се умира! Аз почти не спа! icon_lol Сигурно е вредно де, ама няма да се дам толкова лесно! smile
Little.Vampire
Little.Vampire
Модератор

Female
Age : 29
Location : Unknown
Job/hobbies : Goth & Vampires
Humor : Може ли да вечерям с теб?
Reputation : 11
Брой мнения : 2313
Дата на регистрация : 07.11.2008

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  LiДо4o_O Чет 23 Юли 2009, 11:12

аз няма да умирам млада, ако зависи от спането.. не че нещо, но просто моят брат като си легне в девет и половина и увива, докато не изгася всичко..
LiДо4o_O
LiДо4o_O
Терорист

Female
Age : 29
Location : Hоme, sweet home
Job/hobbies : Livin'
Humor : dark sarcasm
Reputation : 0
Брой мнения : 1432
Дата на регистрация : 14.10.2008

http://www.citati.bg/

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  nevitu Пет 07 Май 2010, 15:48

пове4ето ми приятели спят доста малко а и на по4ти вси4ки тинеиджътри не спят много това зна4и 4е вси4ки ще мрем млади
аз ли4но спя по 2-5 4аса на ве4ер
nevitu
nevitu
Терорист

Female
Age : 31
Location : на 3 градуса от адът
Reputation : 0
Брой мнения : 349
Дата на регистрация : 28.12.2009

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  CriminaL Baby. Пет 07 Май 2010, 16:08

Е, определено има нещо вярно за някои типове организми, от личен опит го казвам.
Аз спя по максимум 4 часа през седмицата, събота и неделя спя по 6-7 и винаги съм като парцал. Доста често се е случвало да ми се вие свят и да повръщам, просто защото имам някаква слаба инсомния и още повече ми съсипва достатъчно скапания организъм.
Вече зависи, ако човек само недоспива и по друг начин не си вреди на организма, няма да има голям ефект, ама лично аз пуша кутия цигари на ден, пия алкохол постоянно и преди друсах с каквото ми дойде... Още по-зле ми се отразява и недоспиването. Като не съм спала 1 денонощие примерно, торбичките под очите ми с нищо не могат да се прикрият и с фон-дьо-тен тотално приличам на мъртвец.
CriminaL Baby.
CriminaL Baby.
Ретард

Female
Age : 27
Reputation : 66
Брой мнения : 3397
Дата на регистрация : 14.04.2008

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  rock_pure3 Пет 07 Май 2010, 20:31

Не вярвам да пукясам от недоспиване. Пък и т'ва за 8-те часа, че ни трябват точно толкова за пълно наспиване е доказано, че за всеки организъм е различно. На някой може да им трябва 5 часа да се наспят, а на други 10..
rock_pure3
rock_pure3

Female
Age : 28
Location : все някъде..
Humor : ь.ь
Reputation : 0
Брой мнения : 98
Дата на регистрация : 24.03.2010

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Chaos Пет 07 Май 2010, 23:11

- fuck off! написа:Е, определено има нещо вярно за някои типове организми, от личен опит го казвам.
Аз спя по максимум 4 часа през седмицата, събота и неделя спя по 6-7 и винаги съм като парцал. Доста често се е случвало да ми се вие свят и да повръщам, просто защото имам някаква слаба инсомния и още повече ми съсипва достатъчно скапания организъм.
Вече зависи, ако човек само недоспива и по друг начин не си вреди на организма, няма да има голям ефект, ама лично аз пуша кутия цигари на ден, пия алкохол постоянно и преди друсах с каквото ми дойде... Още по-зле ми се отразява и недоспиването. Като не съм спала 1 денонощие примерно, торбичките под очите ми с нищо не могат да се прикрият и с фон-дьо-тен тотално приличам на мъртвец.

Proud of yourself ? Интересно ми е. hmmm

Иначе аз ся часът на писане си казва думата. ;D К'во като спя по 5 часа през седмицата, после събота и неделя спя по 10 и всичко си ми е добре.
Chaos
Chaos

Female
Age : 27
Location : Sf
Job/hobbies : Очерняне живота на другите~
Reputation : 0
Брой мнения : 68
Дата на регистрация : 19.04.2010

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Apathy Съб 08 Май 2010, 08:19

Че ако спите по 2-5 часа на денонощие, какво правите през останалото време? А защо събота и неделя по 10-12 icon_smile
Apathy
Apathy
Терорист

Male
Age : 33
Reputation : 0
Брой мнения : 818
Дата на регистрация : 16.06.2008

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  c0lourblind- Съб 08 Май 2010, 12:03

Ми някои хора и на училище ходят Недостигът на сън е по-опасен за жените 869273 Аз както си бях втора смяна, хубаво ме нахендриха последните два месеца първа.. Как ще ставам, след като си лягам късно - не знам :/


Последната промяна е направена от c0lourblind- на Пет 23 Сеп 2011, 14:04; мнението е било променяно общо 1 път
c0lourblind-
c0lourblind-
Администратор

Age : 29
Groups I'm in : Недостигът на сън е по-опасен за жените 8873675920a788425f138d487e548a78
Location : Gallifrey
Job/hobbies : nerd
Humor : аpathetic
Reputation : 22
Брой мнения : 2293
Дата на регистрация : 01.05.2008

http://www.pottermore.com/

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Comma. Нед 09 Май 2010, 10:49

Ще мрем скоро =D
Comma.
Comma.

Female
Age : 26
Reputation : 0
Брой мнения : 121
Дата на регистрация : 30.03.2010

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  unreal girl Вто 15 Юни 2010, 15:07

Няма нещо по опасно от нас icon_lol icon_lol
unreal girl
unreal girl

Female
Age : 29
Humor : Live for the people,not for their views.
Reputation : 0
Брой мнения : 89
Дата на регистрация : 13.06.2010

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Kótaro Fúuma Вто 15 Юни 2010, 15:08

unreal girl написа:Няма нещо по опасно от нас icon_lol icon_lol

Права си hotl hotl
Kótaro Fúuma
Kótaro Fúuma
Терорист

Male
Age : 30
Location : In The Shadows of Darkness
Job/hobbies : Ninja Style , Final Fantasy , Samurai Warriors , Random Anime , Devil May Cry , To Annoy General_Grievous xD
Humor : Victory is merely nothing in a world of chaos.Chaos shall crumble before me
Reputation : 0
Брой мнения : 157
Дата на регистрация : 10.06.2010

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  AngeL_of_Death Нед 11 Юли 2010, 20:24

Сравнение със вас, аз направо си "проспивам живота". icon_lol

Като съм на даскало спя между 5 и 6 часа, ако съм 1-ва смяна.
Ако съм втора спя към 6-7.
Понякога ми се случва да не спя, но това е рядък феномен.

Събота и неделя изкарвам между 8 и 13 часа сън.
А ваканциите спя по 12-13 часа всеки ден. smile


AngeL_of_Death
AngeL_of_Death
Терорист

Female
Age : 29
Reputation : 0
Брой мнения : 278
Дата на регистрация : 28.10.2009

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Grave_Digger Съб 31 Юли 2010, 17:49

ако питате мен безсьнието си е опасно за всички по този начин си прецакваме биологичния часовник а това не е добре.Казвам ви го от опит защото аз не спя особено много и това ми пречи и то много личният ми рекорд е 96 часа без сьн
Grave_Digger
Grave_Digger

Male
Age : 39
Location : Graveyard
Reputation : 0
Брой мнения : 13
Дата на регистрация : 25.07.2010

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  ~|~Crazy_kid~|~ Съб 31 Юли 2010, 17:58

Различни хора, Различни организми, Различно влиание~
Моят рекорд без сън е 70 часа и то не стана по моя воля. След това се разболях и не беше обикновен грип~ Отне ми около 2 седмици да се оправя~
Така, че деца, Спете колкото искате и не се лишаваите от това Dx
~|~Crazy_kid~|~
~|~Crazy_kid~|~
Модератор

Female
Age : 29
Location : Някъде из SMent.
Job/hobbies : Doramas, Jpop, Kpop, Tpop, преводи ^^ MV/PV-та. тнт
Humor : ~|~ Винаги весело. С малки изключения xD ~|~
Reputation : 0
Брой мнения : 1716
Дата на регистрация : 19.03.2008

http://www.vbox7.com/user:onimase

Върнете се в началото Go down

Недостигът на сън е по-опасен за жените Empty Re: Недостигът на сън е по-опасен за жените

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите