Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fullmetal Alchemist

4 posters

Go down

Fullmetal Alchemist Empty Fullmetal Alchemist

Писане  Ricchan ^^ Пет 19 Дек 2008, 00:16

Fullmetal Alchemist Fullmetal1_335x500

Edward and Alphonse Elric are two alchemists brothers who search for the legendary Philosopher's Stone, a powerful object which would allow them to recover their bodies (which were lost in an attempt to bring their mother back to life through alchemy). Being born in the village of Resembool from the country of Amestris (アメストリス, Amesutorisu?), the two brothers lived there with their parents. Their father, Hohenheim, left home for unknown reasons and years later, their mother, Trisha Elric, died of a terminal illness leaving the Elric brothers alone. After their mother's death, Edward becomes determined to bring her back through the use of alchemy, an advanced science in which objects can be created from raw materials. They researched Human Transmutation, a forbidden art in which one attempts to create or modify a human being. However, this attempt failed, ultimately resulting in the loss of Edward's left leg and Alphonse's entire body. In a desperate effort to save his brother, Edward sacrificed his right arm to affix his brother's soul to a suit of armor. Some days later, an alchemist named Roy Mustang visits the Elric brothers, and he tells Edward to become a member of the State Military of the country to find a way to recover their bodies. After that, Edward's left leg and right arm are fitted with two sets of automail, a type of advanced prosthetic limb, created for him by his close family friends Winry Rockbell and her grandmother Pinako.


. . .

Аз лично съм много доволна от мангата и ми харесва много повече от анимето, защото не се набляга толкова зверски много на екшъна, а има и яко смях и забавна романтика между Ед и Уинри, която драстично липсва в анимето. Да не коментираме Уинри, която е така представена в анимето, че лесно да си спечели и неприятели... Ениуей и като цяло и историята е хубава... И въобще, заслужава си да се прочете! icon_wink

Досега са излезли 90 чаптъра, като всеки месец излиза нов чаптър
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Fullmetal Alchemist Empty Re: Fullmetal Alchemist

Писане  CriminaL Baby. Чет 10 Дек 2009, 18:42

Крайно време ми е да си преодолея мързела и да напиша мнение icon_lol

Та, започвам с историята. В началото ми беше безинтересно и доста зор си давах, за да чета мантата. Също така и не можех да си избера любим герой, нито пък да измъкна и една правдоподобна яой ФМА двойка. С много мъки я изтиках до 40-ти чаптър и я зарязах за около месец, но след като Ани ми направи нещо като спойл за чаптърите в Бригс моментално започнах отново да чета и определено не съжалявам за това. Умрях си от кеф на чаптърите за Ишбалската война и точно тогава реших кой е любимият ми герой. След като стигнах чаптърите в Бригс с много усилия се отлепях от монитора, няколко нощи не спах само за да прочета повече. Успях да си избера и любим женски персонаж и да разбера, че липсата на шонен-ай елементи не е фатална, както и че не е задължително да харесвам някоя яой двойка, за да ми хареса мангата. Общо взето съм много доволна.

Арт - Нищо особено не е, но си ми харесва. И аз не знам защо.

Герои - well, няма герой, който да мразя или не понасям. Всеки си ме радва по свой собствен начин :3 Любим мъжки персонаж определено е Кимбли. Преди това си бях харесала Енви по разбираеми за мен и останалата част от форума причини, но след като се появи Кимбли моментално го измести :3 Любим женски персонаж ми е Оливиер, защото е садистична психо женица. Сцепвала съм се от смях на някои моменти с нея, най-вече когато се появи с танк icon_lol Общо взето героите си ми харесват, няма такива, които да ме дразнят и точно това е една от причините толкова да харесам мангата.

За оценка давам 10/10, ако можех и 20/10 бих дала.
CriminaL Baby.
CriminaL Baby.
Ретард

Female
Age : 27
Reputation : 66
Брой мнения : 3397
Дата на регистрация : 14.04.2008

Върнете се в началото Go down

Fullmetal Alchemist Empty Re: Fullmetal Alchemist

Писане  Megaphy Чет 10 Дек 2009, 18:49

    Майко, срам и позор. Добре, че беше Сис да ме подсети да прасна едно мнение. /то не че другите са се сцепили да пишат, щях да си коментирам сама така и така/
    Историята е перфектна. След като гледах сезона на Bones се хванах да я чета. Веднага щом го направих разликата си пролича и ФМА ме грабна още повече. Историята се развива адски интересно и както каза Стани, изкриците между Едо и Уинри ги има постоянно. :3 Всички герои са готини, дори Хомункулусите се очертават като пичове - някои от тях. Арта е меко казано невероятен. Щом пусках кръв на всеки панел с Едо... xD Любимата ми манга като цяло вече от една година и едва ли скоро някоя ще я измести.
    п.с Забравих да спомена колко се възхищавам на Аракава-сенпай. х3 Обичам я тая жена и всичките й манги.
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Fullmetal Alchemist Empty Re: Fullmetal Alchemist

Писане  Megaphy Съб 13 Фев 2010, 16:48

    Просто лед като прочетох 104 чаптър реших, че трябва да си излея душата тука.
    Noooo, Winryyyyy! ; _ ; Don't dieeee! ; _ ;
    Сигурна съм, че Аракава-сенсей няма да остави нещата така. Все пак не можах да сдържа сълзите си. ; _ ;
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Fullmetal Alchemist Empty Re: Fullmetal Alchemist

Писане  Megaphy Чет 10 Юни 2010, 21:00

    Просто нямам думи... Свърши и това е. Заслужава да му напиша едно огромно
    и описателно ревю, но... в момента просто не съм в състояние. Утре ако се отърся
    ще си едитна мнението, ако изобщо има начин да опиша всичко, което преживях четяейки FMA.
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Fullmetal Alchemist Empty Re: Fullmetal Alchemist

Писане  CriminaL Baby. Пет 11 Юни 2010, 11:57

Последните чаптъри бяха просто... абе, нямам думи. От 102 до 108 ги четох на един дъх и през цялото време бях настръхнала. Уникални са, наистина нямам думи, за да опиша преживяването от четенето им. А края беше идеален, особено последните страници. Надявах се на целувка, но и прегръдката ме зарадва. Сцепих се от смях на обясненията на Уинри за това колко процента от себе си ще даде на Ед icon_lol
Мангата се изкачи на 2-ро място в класацията ми.
CriminaL Baby.
CriminaL Baby.
Ретард

Female
Age : 27
Reputation : 66
Брой мнения : 3397
Дата на регистрация : 14.04.2008

Върнете се в началото Go down

Fullmetal Alchemist Empty Re: Fullmetal Alchemist

Писане  sunshine_star Съб 03 Юли 2010, 20:24

    Историята ми допада - забавно е, интересно ... По принцип аз повечето пъти мангата я зарязвам още от първите страници, но този път беше различно. Историята ме плени още от началото и си казах, че ще я следя. На моменти Ед е голям пич icon_lol много радва.
    Арта не е нещо особено, но ме кефят физиономиите.
    Героите - всички главни ми допадат, но имаше два - три момента, в които някои от другите ме издразниха.

    Та моята оценка за сега е 10 от 10. whistle
sunshine_star
sunshine_star
Терорист

Female
Age : 25
Location : Хасково
Job/hobbies : books... writing...
Humor : 3in1 без нескафе ;3
Reputation : 1
Брой мнения : 202
Дата на регистрация : 26.07.2009

Върнете се в началото Go down

Fullmetal Alchemist Empty Re: Fullmetal Alchemist

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите