Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gintama

+5
CriminaL Baby.
Tzeentch God of Chaos
General_Grievous
Façade
Ricchan ^^
9 posters

Go down

Gintama Empty Gintama

Писане  Ricchan ^^ Нед 23 Ное 2008, 04:59

Gintama 10038l

Тип: TV
Епизоди: 200+
Статус: още излиза
От-до:
Първи сезон - 4 Април 2006 до 25 Март 2010
Втори сезон - 4 Април 2011 до ?
Продуценти: Sunrise, Aniplex, Sentai FilmworksL
Жанрове: екшън, комедия, историческо, пародия, самураи, sci-fi, шоунен
Времетраене: 24 мин. на епизод

Историята се развива в Едо (днешно Токио), Япония, който е завзет от извънземните Аманто още от късния Едо период. Самураите вече не са на власт в Япония, а Аманто забраняват да се носи катана по улицата. В центъра на историята са ексцентричният самурай Саката Гинтоки, неговият ученик Шимура Шинпачи и тийнейджърката извънземно Кагура. И тримата са на квартира по милост, и затова си търсят работа, за да могат да си плащат наема, но... обикновено той така или иначе, остава неплатен.


Последната промяна е направена от Ricchan ^^ на Вто 04 Авг 2009, 01:37; мнението е било променяно общо 1 път
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Ricchan ^^ Нед 23 Ное 2008, 05:01

Спуках се от смях на 1 епизод, просто... пародиен шоунен все едно,казвам ви, просълзих се icon_lol В нужния раздел съм дала линк към епизодите, изтеглете си само 1-2 епизод и ще видите, че ще искате още icon_lol Това е разбира се ако си падате по луд, рандъм смях и по пародии по анимета. Уу да, и това го има! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol hotl
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Façade Нед 23 Ное 2008, 07:38

Ммм...ще го почна веднага щом имам време icon_lol
Изглежда интересно,а и момчето със синята коса изглежда супер icon_redface
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Ricchan ^^ Нед 23 Ное 2008, 20:31

Хахаха, знам, Гинтоки е страхотен love И супер ме радва с тази негова мания за манга smile И как все казва на Катсура Зура smile
- Зура!
- Не Зура. Катсура! smile smile smile smile smile
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  General_Grievous Пет 28 Ное 2008, 17:37

много му се кефя на анимето smile smile smile всички герой ме разбиват от смях но най-много май сам се смял на Shinsengumi smile smile smile димек местните полицай като почнат с тяхните разрушения няма спиране icon_lol
General_Grievous
General_Grievous
Терорист

Male
Age : 31
Location : Hell of Blazing Fires
Reputation : 0
Брой мнения : 1137
Дата на регистрация : 05.03.2008

http://myanimelist.net/profile/LonelyStrategos

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Tzeentch God of Chaos Пет 28 Ное 2008, 18:32

smile smile smile smile smile smile smile рулз отвскъде smile smile smile такъв смях рядко се вижда smile smile smile smile който не го е гледал и не го знае да спре да си задава тъпия въпрос дали да го гледа ид а го пчова smile smile smile smile
Tzeentch God of Chaos
Tzeentch God of Chaos
Терорист

Male
Location : In the Aethyr
Job/hobbies : Sorcery, Machiavellian scheming, Power craving and Subtle Manipulation
Reputation : 2
Брой мнения : 828
Дата на регистрация : 21.01.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Façade Вто 02 Дек 2008, 19:39

Mмм..колко епа е?
Аз сега тегля 1вото епче...
Façade
Façade
Ретард

Female
Age : 28
Character : Insane, Pervy ,Yaoi Lover, Dreamer
Reputation : 1
Брой мнения : 4937
Дата на регистрация : 05.02.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  General_Grievous Вто 02 Дек 2008, 20:01

ем от там от кадето аз го тегля са 88 епа ама то е онгоинг тай че нз може и повече да са drop
General_Grievous
General_Grievous
Терорист

Male
Age : 31
Location : Hell of Blazing Fires
Reputation : 0
Брой мнения : 1137
Дата на регистрация : 05.03.2008

http://myanimelist.net/profile/LonelyStrategos

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Ricchan ^^ Сря 03 Дек 2008, 07:06

130 са някъде засега, но са преведени само до 88 както каза Ицо. Понеже единствената група, която го превежда е Ръмбел, а те са бавни като зийлот без ъпгрейд, може би след година ще успеят да настигнат епизодите на Гинтама XD Бтв, говори се, че сега тече последния сезон в Япония icon_sad
Ricchan ^^
Ricchan ^^
Администратор

Other / Decline to state
Age : 32
Character : Distorted consciousness
Reputation : 7
Брой мнения : 5806
Дата на регистрация : 04.03.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  General_Grievous Сря 03 Дек 2008, 13:14

ех тия Ръмбел -.- бавни са да от колко време го гледам и все още не съм видял нов еп качен icon_rolleyes и жалко че вече му се вижда края icon_confused искаше ми се да е повече icon_lol

п.п "те са бавни като зийлот без ъпгрейд" smile smile smile по-точно немога да се изразя ;D
General_Grievous
General_Grievous
Терорист

Male
Age : 31
Location : Hell of Blazing Fires
Reputation : 0
Брой мнения : 1137
Дата на регистрация : 05.03.2008

http://myanimelist.net/profile/LonelyStrategos

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  CriminaL Baby. Пет 30 Яну 2009, 16:03

Aaaa това къртиииииии smile smile smile Няма друга подобна простотия smile Катсура и Елизабет разбиват smile
- It's not Zura, it's Katsura. smile smile
CriminaL Baby.
CriminaL Baby.
Ретард

Female
Age : 27
Reputation : 66
Брой мнения : 3397
Дата на регистрация : 14.04.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Megaphy Нед 28 Мар 2010, 00:33

Как да го кажа... още не мога да преглътна факта, че свърши. Не очаквах момента, в който ще трябва да му правя ревю да се окаже толкова скоро.

1. История: Не бих казала, че се придържа към някаква определена история. Parody, neh? Това аниме ако не се задържи в любимите ми още няколко години да не се казвам Анна. Нямате си на идея какво е да се смееш като едва си поемаш дъх в продължение на 24-те минути, в които трае един епизод. Едва ли някога ще се смея толкова на друго аниме. То ако беше само смеха. Има и сериозни арки, на които не веднъж съм плакала или поне съм се просълзявала. Гинтама винаги успаваше да ме грабне ту с комедията си, ту с трагедията си... с удоволствие гледах всеки епизод и нямах търпение до следващата седмица. При края на всяка арка съжалявах, че е свършила. Колкото и да я точеха, не спираше да ми е интересно. Края беше някак нахвърлен. Очаквах, да се сбогуват по-подобаващо, но все пак беше добре имайки се на предвид предстоящия филм. 私は楽しみにして~
10/10
2. Герои: За Бога, нужно ли е да ги коментирам? Няма клиширани герои, нито такива с често срещан характер. Всички са уникални от всяка гледна точка. Като се почне от мързеливият Гинтоки, който е болен от диабет та се стигне до пропадналия Мадао с минимален шанс за успех в живота, просто няма такъв, който да те дразни. Дори ако се лигави или се държи глупаво ти ще му се смееш, а няма да се замислиш що за идиот е по простата причина, че всеки един от тях е откачалка. В един момент свикваш с тях, привързваш се и разбираш, че дори ако един липсва част от чара на анимето се губи. Всеки един от тях допринася за една или друга сцена и я прави по-добра.
10/10
3. Арт: Арта не е прекрасен или супер детайлен, но радва окото. Физиономиите на героите са меко казано невероятни и те сцепват, а бойните сцени в повечето случаи са доста добре изпипани. Честно казано не помня да съм виждала някой герой с криви очи или оклепани пропорции.
10/10
4. Музика: Музиката е убер добра. Поне два или три от опенингите и ендингите ми станаха любими. Сеютата си вършат работата перфектно. Искам да похваля това на Шинпачи специално, защото викането му е уникат. Просто само като го видя да си отваря устата почвам да се подхилквам.
Kugimiya Rie (Kagura)
Sugita Tomokazu (Gintoki)
Kobayashi Yuu (Sa-chan)

Иначе казано три любими мои сеюта на камара.
10/10

Общо взето много ми е весело, че Гинтама свърши. Когато почнаха простолутия countdown си казах "Аха... Сигурно пак се шегуват", но като ми стовариха новината, че е съвршило ми идеше да се гръмна. Твърде неочаквано. Имам адските спомени покрай това аниме, като го изгледах на един дъх и наистина го обичам. Незабравимо е. (:
Обща оценка: 10/10
Давам му чиста десятка с чиста съвест. Чакам филма.


Последната промяна е направена от Megaphy на Съб 24 Сеп 2011, 01:06; мнението е било променяно общо 1 път
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Elune Be Praised* Нед 28 Мар 2010, 09:16

Long live Gintama! icon_sad не ги е срам...
Elune Be Praised*
Elune Be Praised*
Терорист

Male
Age : 31
Location : I am everywhere. Yes that's right even in your head.
Job/hobbies : Баскетбол, Анимета, Фитнес, Музика, Психотерапия О.о
Humor : Копче! о.О
Reputation : 1
Брой мнения : 1213
Дата на регистрация : 10.11.2008

http://and1.com/

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Megaphy Пон 29 Мар 2010, 15:40

    Gintama is back bitches! ;o Но изглежда след едногодишната ваканция всички са се
    побъркали. Шимпачи както винаги е единственият, който страда. Дотук със спойла.
    Ендинга много ми хареса, но са имали и по-добри идеи за background анимация. Абе
    шоунени, съвсем рандом. Песента главно имах предвид. Нямам търпение за следващия
    епизод, за да видя какво се случва в Шинсенгуми. xD
Megaphy
Megaphy
Администратор

Female
Age : 28
Reputation : 3
Брой мнения : 2356
Дата на регистрация : 25.10.2008

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Katinkka Чет 19 Май 2011, 18:09

Общо взето мнението ми за анимето съвпада с това на Ана.
Не бих казала, че е перфектно, защото имаше 1-2 епизода които ме издразниха, но това се преживява :)
Gin-chan~ :33 Страшно са ми забавни всички герои. Има уникално смешни сцени, уникални истории, както каза Ана не веднъж са успявали да ме разчувстват и ако не да съм ревала то поне съм се просълзявала. Абее да живее Gintama! :D
Katinkka
Katinkka
Терорист

Female
Age : 29
Location : Бургас
Job/hobbies : Ren, Ren, Ren, Ren.
Reputation : 2
Брой мнения : 706
Дата на регистрация : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Katinkka Пон 06 Юни 2011, 18:52

Аз.. аз.. аз.. гледах 10-ти епизод 2-3 пъти и мисля че мога още поне 10 <33
Тва е най-епичния епизод просто. Имаше си смях, ама аз и си ревнах накрая.. Gin-chan къв беше готиин.. не мога да спра да го зяпам просто <3 Историята около Otose страшно много ме грабна. Аааа направо ревнах като видях как Gin-chan тичаше към Otose :33
Ооо да! Тва е най-епичния епизод :3
Katinkka
Katinkka
Терорист

Female
Age : 29
Location : Бургас
Job/hobbies : Ren, Ren, Ren, Ren.
Reputation : 2
Брой мнения : 706
Дата на регистрация : 25.08.2009

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Drama.Queen Вто 04 Окт 2011, 05:48

Дъ бест, ве! Кагура... love не е истина какво количество храна може да изяде това момиче! Дори за аниме героиня бие всякакви рекорди, даже и за извънземно... Бооооже~

Гинтоки..., мухахахха, обичам го... идеала ми за мъж.. Напомня ми до някъде за мъжО ми, същия отвеян кретен, но когато ти трябва си е стабилен...

Шимпачи, бахахах, горкия, той винаги е каръка ... А сестра му... леле мале ...

На мен арта ми харесва, за разлика от например One piece или ух, как беше .. както и да е, сега не мога да си спомня, но като цяло от блийч и наруто е много по - добре от към арт, както и от story line & etc...

Чакам да излязат от 201 - 250, за да си го изтегля и да го гледам на веднъж. Пробвах да си ги дърпам едно по едно, обаче нъц-ки - не става! Веднъж Гин-чан - един епизод не ти е достатъчен >_<
Drama.Queen
Drama.Queen
Администратор

Female
Age : 33
Location : Sofia, Bulgaria
Job/hobbies : Annoying my man/ sex in public places
Humor : Of course I'm talking to myself! Who else can i trust?
Character : Kamen addicted~ , Noddy, horny, shorty, Isane, 100 % perv!, Yaoi obsession! Be aware ~ I bite!
Reputation : 19
Брой мнения : 4942
Дата на регистрация : 09.01.2008

https://www.facebook.com/pages/jvk/164870300271661

Върнете се в началото Go down

Gintama Empty Re: Gintama

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите